Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

136.Sádrokartonové podhledy VIII.část

Dnes si ukážeme, jak se změnil strop v chodbě poté, co jsme nad stropní konstukci vložili vatu. Kromě toho ukážeme osazený kotel a rozbalené půdní schody.

 

 

 

 

první polovina prosince 2013

 

Poslední místnost v zadní části domu, ve které nám chyběla vata, byl dívčí pokoj. Byla otázka chvilky, než se vata natlačila nad profily. Tak a teď už zbývá jen chodba.

Vata v dívčím pokoji

 

 

www.tchibo.cz

 

Stejně jako v ostatních místnostech, tak i na chodbě jsme nejdříve použili 16cm vatu mezi stropní trámy a pak 10cm vatu na utěsnění případných netěsností a srovnání podhledu. Toto je záběr do chodby od obývacího pokoje, ….
Přední část chodby

 

 


www.tchibo.cz

 

 

a toto z chodby do obývacího pokoje.  V místě vývodu kabelů jsme vatu prořízli nožem a kabel protáhli.

 

Přední část chodby z druhé strany

 

Tchibo.cz

 

 

Zde je vidět zakrytá část chodby s půdním otvorem. Z vaty převážně vykukují montážní profily, jinak je vše schované.

Umístění otvoru se později ukázalo jako ideální. Dostatečná vzdálenost od zdi nám zaručuje, že si při chůzi po schodech neodřeme ruku o zeď. A umístění mimo střed chodby zase umožňuje obejít spuštěné schody.

 

Otvor pro půdní schody

 

www.tchibo.czwww.tchibo.cz

 

Na začátku prosince 2013 přišly znenadála mrazy. Nebyly to kruté mrazy, ale bylo pár stupňů pod nulou. Dost na to, aby nám popraskaly trubky podlahového topení. Chtě nechtě jsme museli zprovoznit kotel a zavlažit.

 

Elektrický kotel

 

www.tchibo.cz

 

Kotel jsme nastavili na příjemných 24 stupňů. Někdo si řekne, že 24 stupňů je moc velké teplo, ale nejedná se o teplotu v místnosti, ale teplotu teplé vody v trubkách. V místnosti je pak teplota o hodně nižší. Ale už tato teplota uchránila aby nám nezamrzly trubky a nepopraskaly nám. Mimochodem, i v místnostech bylo mnohem příjemněji, že už jsme při práci nemuseli být tolik navlečeni.
Elektrický kotel

 

 

 


www.tchibo.cz

 

Jednoho dne k nám přijela zásilková služba a přivezla nám velký a těžký balík. Ano, přijely nám schody.

Vybírali jsme dlouho z různých velikostí a různých typů. Velikost jsme museli přizpůsobit našemu otvoru, nebo lépe řečeno – náš otvor jsme mohli dělat, až když jsme měli vybraný rozměr schodů.  Typ schodů jsme dlouho neřešili. Rozhodli jsme se pro kovové nůžkové/stahovací.  Nepatřím mezi žádné drobečky a chci aby mně to uneslo, a stahovací proto, protože mají široké stupnice a lépe se po nich bude chodit. Kromě toho je i manipulace se schody jednodužší.

Půdní schody

 

No a příště začneme dělat stropní konstrukci v obýváku. Ne že by to byl nějaký problém, ale místnost je veliká a snad se nám podaří tu velikou plochu udržet v rovině a nebude se nám strop vlnit. Nechte se překvapit.

www.tchibo.cz

 

 

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net