Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

135.Sádrokartonové podhledy VII.část

Dnes nás čekají podhledy v chodbě. Tato místnost je poměrně složitá, protože jednak je zalomená a jednak je zde otvor pro půdní schody,  který se ještě musí technicky dořešit.

 

 

 

 

začátek prosince 2013

V chodbě už máme roztahané kabely pro světla. Vše je provizorně uchycené na stropních trámech a vývody pro jednotlivá světla jsou na přibližných místech. Máme v plánu použít podhledová svítidla ( zapuštěné do stropu), takže celá konstrukce musí být tomuto přizpůsobená. Bylo by nemilé, aby v místě kde bude světlo, byl profil, který nám bude při montáži světla překážet. Z tohoto důvodu jsme nosné stropní profily umístili blíže ke stěnám, aby nám střed chodby zůstal volný.

 

 

 

Obraz2149

 

 

 

 

Příčné montážní profily jsme už umístili v klasických vzdálenostech (50cm). Do vzniklých „otvorů“ jsme prostrčili vývody pro světla, abychom na ně později nezapomněli.

 

Obraz2151

 

 

 

 

Toto je stejná část chodby, ale z druhé strany (pohled směrem k obýváku).
Obraz2150

 

 


 

 

 

Zde je vidět řešení zlomu místnosti – přechod z příčného uchycení profilů na podélné.
Obraz2152

 

 


 

 

A dostáváme se k technickému řešení otvoru na půdu. Samotné práci předcházelo vyměřování a spousta přemýšelní, následně stanovení rozměrů potřebných trámů,  zadání jejich výrobě na pile, převezení a opět vyměřování.

Takže máme trámy a jde se na to.  První trám, který budeme usazovat bude nosný. Bude držet celou „otvorovou“ konstrukci a současně podepírat, nebo spíše zpevňovat dlouhý 5ti metrový stropní trám.

Trám musí ležet na příčkách (aby nevisel ve vzduchu), musí se dotýkat horního trámu a jeho spodní hrana musí být stejně vysoko, jako spodní strana hlavního nosného trámu. Aby toto všechno mohl splnit, museli jsme v příčkách vyříznout malé zářezy, do kterých jsme posléze trám zasadili.
Obraz2156

 

 

 

Další krok bylo usadit spodní levý trám. Tam je vlevo uchycen do hlavního nosného trámu a vpravo do prvního nového trámu. Na jeho uchycení jsme použili pozinkované třmeny, které jsme přitloukli drážkovanými hřebíky.

Na tento trám se stejným způsobem posadil druhý trám, který je jednak rovnoběžný s 5ti metrovým stropním trámem na pravé straně a jednak leží na prvním novém trámu. Vlevo je opět uchycen třmenem, ale vpravo je uchycen dvěmi ocelovými úhelníky.

 

Obraz2157

 

 

 

 

 

Pohled z druhé strany. Vrchní strana levého i pravého trámu je stejná.
Obraz2158

 

 

 

Aby se srovnala i výška spodní hran trámů, namontoval se pod 5ti metrový trám čtvrtý trám, který je uchycen na obou stranách kovovými třmeny.

V tuto chvíli chybí poslední trám, který bude ležet na prvním novém trámu a bude spojovat a výškově uzavírat celou konstrukci.
Obraz2159

 

 

 

 

Ještě detail z druhé strany. Zde si můžete všimnout spojovacích desek (desky se spoustou trnů), které spojují trámy nad sebou. Trámy by se určitě nepohnuly, ale mohly by se třeba vysycháním prohnout, ale tyto desky to nedovolí.
Obraz2161


 

 

Po dokončení dřevěné konstrukce se dodělal zbytek profilů. Podmínkou bylo, aby profily končily u otvoru, aby se později daly dobře uchytit desky.

 

Obraz2162

 

 


 

 

Aby byla konstrukce otvoru kompletní, usadili jsme poslední pátý trám. Ten leží na prvním novém trámu a je uchycen kovovými úhelníky do dvou horních trámů.

Tak a to je pro dnešek vše. Příště budeme dávat vatu, podíváme se na schody, které nám mezitím přijely a možná ještě něco.

 

Obraz2164

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net