Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

132.Sádrokartonové podhledy IV.část

Další místnost, která nás čeká, je chodba. Naše chodba má tvar písmene L, takže si opět vyzkoušíme, jak mnoho jsme se naučili ze sádrokartonářské práce.

Druhá polovina listopadu 2013

Pro všechny a zvláště pro nové čtenáře připomínám, že naše chodba je uprstřed domu, má tvar písmene L, bude v ní vlez na půdu a aby toho nebylo málo, je tam malá lomená stěna nad dveřmi do chlapeckého pokoje. Toto vše nám říká, že ač je místnost neveliká, bude její strop velmi složitý. Ale všechno popořádku.

První, co se začalo dělat, byly UD profily, které se opět přivrtaly a zatloukacími hmoždinkami přitloukly na zeď. Na tomto záběru je vidět chodba směrem od obýváku do zadní části domu. Oslňující bod uprostřed je zářivkové svítilo, které sice velmi hezky na tuto práci svítilo, ale později se ukázalo, že bude překážet a bude muset dolů.

Sádrokartony

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Na dalším záběru je ta samá část chodby, ale z druhé strany, to jest pohled do obýváku.

Sádrokartony

 

 

 

 

 

 

 

 

Zde je ona zmiňovaná zalomená stěna nad dveřmi do chlapeckého pokoje.  Pravidelní čtenáři už ví, že tato stěna nás „zlobí“ už od samého začátku, kdy se vyzdívala, pokračuje to sádrokartonem a bude i nadále. Jo, pravý úhel je pravý úhel.

Sádrokartony

 

 

 

 

 

 

 


 

Tak a dostáváme se k velmi problematickému místu a to k zadní části chodby, směrem k přístavbě. Kdyby zde byl normální strop, bylo by toto místo velmi jednoduché, ale není tomu tak. V této části bude vlez (stahovací schody) na půdu. Během montáže UD profilů jsme totiž zjistili, že jednak přesně nevíme, jak bude „díra“ veliká a ani jak schody namontujeme. V této chvíli jsme chca nechca museli práci na chodbě přerušit a začít shánět schody, abychom potom mohli díru upravit dle jejich velikosti.

Sádrokartony

 

 

 

 

 

 

 

  

Ale pracovní nasazení bylo veliké, drobné maličkosti nás neodradily a pustili jsme se do ložnice. Místnost je krásně veliká, samé pravé úhly, takže to půjde krásně.

Sádrokartony

 

 

 

 

 

 

 


 

Během dvou hodin byla místnost hotová a my se mohli vrhnout na další. Ale příště se ještě podíváme na něco jiného. Něco jsme objednali přes net a přišlo nám to. Co? Nechte se překvapit. 🙂

Sádrokartony

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net