Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

139.Sádrokartonové podhledy XI.část

V posledním článku naší stavby jsme si ukázali montáž sádrokartonových desek v ložnici a v koupelně. Dnes se podíváme, jak jsme natahovali parofolii v naší chodbě.

První věc, co jsme museli na začátku udělat, bylo nalepit na montážní profily oboustranou lepící pásku.  Již dříve jsme si vyzkoušeli, že nejlepší je nalepit pásy po celé délce profilů, takže páska se po chvíli objevila všude.

Lepicí páska

 

Páska se objevila i v rohu naší chodby,….

Oboustranná páska

 

i na druhém konci chodby.

lepící páska

 

Aby nám parofolie dobře držela i u stěny, vymysleli jsme nalepení malých kousků pásky, cca 25-30cm od sebe. Pokud končil montážní profil u stěny, stačil kousek pásky mezi jednotlivými profily.

Oboustanná lepící páska

 

Další krok bylo naměřit a uříznout potřebný kus parofolie. Pro jednodužší práci s fólií, jsme se rozhodli pokládat ji napříč přes profily, takže šířka je daná šířkou fólie a délka je šířka místnosti +cca 10cm. Dále se musela sundat ochraná papírová páska a začala se lepit folie.

Začali jsme u protilehlé strany, přilepili první profil, zlehka napnuli a přilepili na druhý profil a postupně jsme pokračovali až k protilehlé straně. Pořádně přimáčnout na lepicí pásku, oříznout přebytečnou folii na konci a první pruh je hotový.

První pruh parofolie

 

Další pruh jsme natáhli přes půdní otvor a přilepili ho. Poté jsme přořízli na kříž otvor a vzniklé cípy jsme ohnuli směrem nahoru a přichytili sponkovačkou. Do rohů jsme vložili kousky fólie a spoje jsme přelepili hliníkovou páskou.

Parofolie u půdního otvoru

 

Další pruh opět z části překryl půdní otvor, takže opět po přilepení se prořízla fólie, vyplnily se rohy a prolepilo se to hliníkovou páskou. Ještě bychom měli upozornit, že jednotlivé pruhy se překrývají cca o 10cm a spoje se přelepují opět hliníkovou páskou.

Parofolie u půdního otvoru

 

A ještě detail půdního otvoru: vyplněný a prolepený roh, překrytí a přelepení jednotlivých pásů.

Detail půdního otvoru

 

Do teď jsme měli malé kousky fólie a teď to bude o hodně větší kus. Čeká nás druhý konec chodby, ale protože nejsou profily napodél, ale napříč, musíme to natáhnout v kuse. Naměřili jsme délku, přidali pár centimetrů a začali lepit.

Parofolie

 

Povedlo se nám to docela dobře a fólie je přilepená.

parofolie

 

Chybí nám poslední část chodby – spojení přední a zadní části chodby. Vyřeší to úzké pruhy, které se přilepí a spoj se opět přelepí hliníkovou páskou.

spoj parofolie

 

Tak a máme zalepeno.

Zalepený spoj parofolie

 

Není to paráda? Příště se podíváme, jak jsme dělali strop v předsíni.

Parofolie v chodbě

 

2 Comments

 1. veronila veronila
  8.3.2015    

  Dobrý den,prosíme o radu. Chceme v chodbě na starém koupenem dome snižovat strop. Problém je,ze nevíme kde jsou trámy. Udrží konstrukce strop,který bude zavrtany do desek? Místnost je do tvaru U a nejdelší strany jsou 410 a 416 cm. Děkuji.

  • admin admin
   8.3.2015    

   Jetli tomu dobře rozumím, chcete udělat podhled a nemáte pevný strop, do kterého by se konstukce přichytila, a navíc stropní trámy jsou zakryté deskami (OSB/dřevotříska)). ??? Já bych to osobně nedělal. Pokud tam jsou tyto desky, asi bych je odstranil, ulečil stropní konstrukci a celý podhled bych uchytil do trámů. Je potřeba si uvědomit, že samotná konstrukce podhledu je dost těžká a když se k tomu připočítá váha sádrokartonových desek, nějaký tmel, barva a možná pak nějaké svítidlo, je možné, že to uchycení v deskách nevydrží a vytrhne se. Ano, velkou část hmotnosti drží uchycení na stěně, ale pokud by se to prověsilo, vylítne to ze zdi „než bys řekl švec“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net