Stropy máme hotové a teď musíme udělat na sádrokarton povrchovou vrstvu. Standardně se na sádrokartony používá stěrka nebo brusný tmel, ale my jsme se rozhodli pro lepidlo.
Dostali jsme radu, abychom na sádrokarton nepoužívali klasický tmel. Kromě toho, že se musí natáhnout, musí se pak brousit a pokud bychom to neudělali perfektně, budou vidět spoje, šmouhy a navíc by to mohlo praskat. Když jsme dělali lepidlo na stěny, ať zkusíme udělat lepidlo i na strop. Bude to ze stejného materiálu jako stěny, bude to pevné a nebude to praskat. No, uvidíme. Jdeme na to.
Nejdůležitější na celé práci je, že perlinka musí mít přesah ze stropu na zeď. My jsme všude dělali přesah 10cm. (Naměřili jsme šířku místnosti a přidali 20cm-na každou stranu 10cm.)
Lepidlo jsme natahovali klasickým způsobem – zubovým hladítkem. Pak jsme do lepidla vtlačili perlinku, rozstřihli v rohu místnosti a vyhladili jak plochu, tak rohy.
Postupně jsme přidávali další pruhy perlinky, až byla místnost hotová. První strop jsme zkoušeli v technické místnosti,….
a další byla šatna. Tady je ještě vidět nanesené a neuhlazené lepidlo v rohu na stěně.
Technická místnost i šatna dopadly perfektně, takže příště se pustíme do stropu na naší chodbě.
Líbil se vám náš článek? Pokud ano, klikněte na Sdílet. Děkujeme.:-)
Podívejte se na další naše zajímavé články
sadroš se po natahnutí perlinky za pár let prověsí, nechali ste se napálit protože se to niikomu nechce brousit
V domě bydlíme už přes 5 let a sádroš stále drží. Žádné prověšení, praskání ani „loupání“.