Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

141.Sádrokartonové podhledy XIII.část

Dnes se konečně dostaneme na sádrokarton v chodbě. Parofilie je natažená, spoje jsou přelepené hliníkovou páskou, tak jdem na to.

Začnu trochu odzadu. Na velké desky jsme si pořídili zvedák, který se nám, vzhledem k tomu, že si vše děláme sami, opravdu vyplatil a ušetřil nám spoustu práce. Ale tady v chodbě je velmi málo místa a když bych použil zvedák, už bych se tam nevešel s lešením, abych desky přišrouboval. Museli jsme najít jiné řešení, jak desku zvednout a přišroubovat. Po chvíli přemýšlení jsem na to přišel.

Nevím, jestli někdo z vás zkoušel desku zvednout a potěžkat si ji. Vyhledal jsem si na netu, že hmotnost 12,5mm desek je 9,2kg/m2, což dělá cca 23kg/desku (2,5m2). Nwejen že je těžká, ale hlavně neforemná a samotný člověk tam opravdu tu desku nepodrží, když má druhou rukou ještě desku přišroubovat. Takže, když jsem nemohl použít zvedák, byla jediná možnost zmenšit desku. Rozhodl jsem se pro půlmetrové kusy, které sice vážily cca 4,5kg, ale už se daly jednou rukou zvednout, přidržet hlavou a přišroubovat.

Začal jsem na konci chodby, na „nejjednodužším místě“, kde jsem si vyzkoušel přišroubovat první desku. No a šlo to docela dobře. Sice bude více řezání, ale bude to!

sádrokarton

 

 

 

 

 

 

 

I druhá deska šla dobře. Opět jsem uřízl půlmetrový kus, naměřil průchod světelného kabelu, odvrtal díru, přidržel hlavou a přišrouboval.

sádrokarton

 

 

 

 

 

 

 

Pak jsem ale narazil na problém. Když bych přišrouboval rovnou další desku, vyšla by mi akorát k půdnímu otvoru a pak bych musel složitě řešit napojování dalších kusů v rozích půdního otvoru. Slezl jsem z lešení, dal si pauzu na cigáro a nápad dorazil. Posunul jsem desku o cca 20cm tak, že mi oněch 20cm zasahovala do půdního otvoru.

sádrokarton

 

 

 

 

 

 

 

Tímto způsobem nemůže dojít k pozdějším prasklinám v rozích otvoru. Pak už jen zbývalo správně vyříznout otvor. Zde bych doporučoval raději míň řezat. Uříznout se to dá vždycky, ale pokud by chyběl jen malý kousek, hodně špatně by se to nastavovalo.

sádrokarton

 

 

 

 

 

 

 

Pak bylo potřeba zaplnit vzniklou mezeru mezi druhou a třetí deskou.

sádrokarton

 

 

 

 

 

 

 

A protože se montáž desky u půdního otvoru osvědčila, druhou stranu půdního otvoru jsem udělal úplně stejně. To znamená desku cca 20cm posunout do otvoru, přišroubovat a pak vyříznout. Když byla tato deska hotová, dodělal jsem kousky mezi deskami. Na závěr jsem ještě přišrouboval další desku, kterou jsem provlékl další kabel.

No a vypadá to slušně, ne?

sádrokarton

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechno jasné? Nějaký dotaz? 🙂

Příště budeme dodělávat chodbu a pak si na chvilku odpočineme od sádrokartonů a namontujeme si záchod.

P.S. Kliknutím na obrázky se obrázky zvětší.

 

Líbí se vám tento článek? Odměňte nás kliknutím na Sdílet. Děkujeme. 🙂

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net