Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

131.Sádrokartonové podhledy III.část

Další místnost, do které jsme se pustili, byl chlapecký pokoj.  Čekala nás další velká místnost, navíc s obtížnou šikmou stěnou okolo dveří.

 

 

 

Konec listopadu 2013

Jako první se opět umisťovali UD profily, které budou z části držet stropní konstrukci. Znovu se profily provrtávaly skrz díry a zatloukacími hmoždinkami se upevňovaly na zeď. Pro tuto práci se osvědčila kapsička na opasku, která držela hmoždinky i kladivo stále v dosahu. (Nejhorší je pořád někam běhat a něco si podávat.)

Když už mluvíme o této práci. Již pro vyzdívání příček a i pro hrubé lepidlové omítky, tak i pro práci se sádrokartonem, se nám velmi osvědčilo malé hliníkové lešení, které jsme koupili v akci v nějakém hobby marketu. Lešení jsou dva žebříky, cca 1,6m vysoké, a jsou spojené deskou. Jeden žebřík má na spodku kolečka, takže se s lešením dá manipulovat i jednou rukou. A během vrtání jsme na jeden z žebříků udělal hák, na který jsem během montáže UD profilů věšel vrtačku (Jednu ruku potřebujete na držení profilu a druhou zasunujete hmoždinku a zatloukáte ji kladivem. Třetí ruku na držení vrtačky už nemáte.)

Obraz2125

 

 

 

 

 

 

 

 

lešení G21 Work Place 1,7 x 1,6m lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Trošku jsme pozměnili náš začátek montáže CD profilů. Aby byla konstrukce okolo zdí pevnější, rozhodli jsme se dát první a poslední nosný profil 20cm od zdi a zbývající prostor pak normálně rozpočítat. Obraz2126            

 

 

 

 

 

 

 

A pak už se klasickým způsobem zavěšovaly jednotlivé CD profily: šroubem se přichytil drát, navlékl se pérový závěs aten se zasunul a zacvakl do CD profilu.  

Obraz2127  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pouze v jednom místě jsme měli malý problém. Hlavní nosné trámy jsou mírně šikmo (viz článek o stavbě krovu) a v jednom místě se nedal použít ani závěs s perem, ani přímý závěs, takže se musel úchyt zkombinovat z obou způsobů. Sice to nevypadá profesionálně, ale drží to perfektně. Myslím si, že i odborník by asi měl problém vymyslet něco jiného. 🙂

Obraz2128

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Když byla hotová nosná kostra, bylo možné začít dávat montážní profily. První šel cca 15cm od zdi, další byl 50cm od zdi a ostatní už po 50cm. Opět se osvědčila „míra“ z latě a jednoduchým způsobem se hlídala rozteč jednotlivých profilů.

Obraz2129

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak a máme hotovou další konstrukci v další místnosti. A příště se podíváme na část chodby a ložnici.

Obraz2130

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net