Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

112.Rozkopání terasy

Dodělali jsme jímku na vodu a protože jsme měli na pozemku ještě bagr, pokračujeme v zemních pracech. Čeká nás srovnání části pozemku před domem a hlavně musíme udělat na terase výkop pro napojení svodu dešťové vody do jímky.

Při kopání jímky se nám nahromadilo spousta hlíny (spíš jílu), která byla potřeba někam uložit. Naštěstí jsme zde měli i druhý bagr, který vykopanou hlínu odvážel před dům a srovnával tím výškový rozdíl.

Další úkol pro bagr bylo vykopat na terase výkop pro propojení dešťového svodu a jímky. Původně jsme to chtěli kopat ručně, ale po tom, co jsme narazili na starou kamenou dlažbu, jsme se rozhodli, že technika to zvládne lépe.

Výkop musí propojit trubky ze zadní části domu, z přední části domu a vše musí končit v jímce. Takže výkop bude mít tvar T. Bagr začal kopat výkop směrem od přístavby dopředu. V přední části narazil na kameny. Byl tam jeden kámen vedle druhého. Když jsme kopali díru pro jímku, měli jsme obrovské štěstí. Kopat jen o metr blíž k domu měli bychom problém. Jednak by tam bylo spousta kamenů a šotoliny, a jednak by se horní část jámy hroutila.

Ale bagr měl spoustu síly a všechny kameny se mu podařilo vykopat. A dokonce jsme našli i jeden kámen o velikosti dračího vejce. :-)Mladší bagrista pak ještě náklaďákem přivez fůru šotoliny, kterou někam potřeboval uložit. Pořád máme před domečkem soustu místa, takže se jedna hromádka v pohodě ztratí.:-)

Výkop je hotový. Můžeme pokládat trubky. To ale až příště.

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net