Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

113.Drenáž IV

Výkop na terase je hotový a je potřeba udělat zbytek drenáže a hlavně dotáhnout svod dešťové vody do jímky.

Drenáž, kterou jsme dělali za domem, jsme před časem museli ukončit před terasou. Ruční kopání by bylo velmi náročné, tak jsme to nechali na mechnizaci. Teď už je výkop hotový, takže můžeme pokračovat.

Aby drenáž fungovala správně a jednotlivé vrstvy se neucpaly blátem, vložili jsme do výkopu geotexilii a aby nám nespadla dovnitř, zatížili jsme její okraj kameny.

Když jsme propojili trubky dešťového svodu ze zadní části domu a z přední části domu, připojili jsme do toho rovnou i drenážní trubku. Všechny pevné trubky jsme podsypali pískem (udělali jsme pískové lože), aby trubky ležely v měkkém a nepoškodily se nějakým kamenem.

Zbývalo ukončit trubku v jímce. V půjčovně nářadí jsme si půjčili vrtací korunku odpovídajícího průměru a speciální bourací kladivo. Naměřili jsme místo, kde by trubka měla projít do jímky a betonovou skruž jsme vyvrtali. Nebyla to jednoduchá práce. Vrtání trvalo přes půl hodiny, s krátkými přestávkami na odpočinutí rukou a vychladnutí vrtací korunky. Navíc bylo tolik prachu, že se i špatně dýchalo. Ale nakonec jsme to zvládli a trubku jsme prostrčili skrz skruž do jímky.

Následně se celá trubka zasypala pískem (opět ochrana proti poškození) a drenážní trubku štěrkem. Když byly trubky zasypané, odstranily se kameny z okraje výkopu a geotextilie se zabalila přes štěrk a písek.

Než znovu přejede bagr, aby výkop zasypal, příjde firma, která nám osadí okna a dveře. Takže příště si ukážeme jak se domeček změní, když má osazená okna a dveře.

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net