Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Uvažujete o stavbě komínu? Poradíme vám.

Historie komínu sahá do 15.století, kdy se začaly stavět, aby odváděly kouř mimo dům. Ale teprve až v 17. a 18. století se začaly objevovat komíny zděné, které nahradily komíny dřevěné a hlinodřevěné. Důvodů bylo několik. Jednak požární a jednak technické. Dnes se komíny staví buď zděné z cihelných bloků, zděné z lehčených betonových bloků nebo z nerezového plechu.

My se dnes zaměříme na komíny z lehčeného betonu. Základem pro výrobu je beton, ale místo klasického kameniva se používá Liapor, což je velmi lehký granulát vyráběný expandováním přírodního jílu. Svou podstatou se řadí mezi keramické hmoty, které jsou jedním z nejstarších a nejosvědčenějších stavebních materiálů. Takto vyrobené tvárnice jsou mnohem lehčí a práce s nimi je mnohem jednoduší.

Navíc, výrobní přesnost tvárnic je do +-1 mm. Nemusíte ji jakkoliv upravovat, třeba broušením. Máte tedy u komínu tu nejvyšší přesnost a tudíž zajištěnou pohodlnost a rychlost výstavby. Díky tvárnicím a použitému tmelu není těchto komínů nutná technologická přestávka a komín je tedy možné postavit za jeden den.

Další výhoda těchto tvárnic je patentovaný tvar, díky kterému mají komíny jako jediné kvalitní, celoobvodové odvětrání.  Odvětrání pouze v rozích nezajišťuje řádné odvětrání komínu a může docházet ke kondenzaci vlhkosti.

 

Popis systému a použité materiály

1. TVÁRNICE

Komínová tvárnice tvoří vnější ochranný plášť spalinové cesty. Musí být vyrobena z materiálu, který při ohřevu vnitřní komínové vložky zajistí udržení její teploty. Zároveň musí být vytvořena z komponentu, který je teplotně odolný a zajistí optimální povrchovou teplotu komína. Kvalitní výrobní proces zajistí rozměrovou přesnost jednotlivých dílů, která je nutná pro rychlou a přesnou výstavbu komínového tělesa.

 

2.KERAMICKÉ VLOŽKY

Výrobce keramických vložek s výrobní tradicí. Největší výrobce keramických vložek ve střední Evropě. Společnost je vybavena moderním výrobním a zkušebním zařízením, které garantuje vysokou stabilní výrobní kvalitu. Výroba v P-D Refractories CZ a.s. probíhá v souladu s certifikátem podle ISO 9001. Společnost zabezpečuje také dodávky modifikovaných kvalit podle individuálního přání zákazníka. Používáme pouze vložky s teplotní odolností T600, což je nejvyšší možná teplotní odolnost. Vložky jsou odolné proti kondenzátu a mají velmi nízkou nasákavost. Jsou zkoušeny na teplotní šoky, kdy se vystavují působení teploty až 1000 °C.

 

3. IZOLAČNÍ ROHOŽE

Výchozí surovinou pro použité komínové izolační rohože v našich systémech je produkt od předního evropského dodavatele izolací, fi.ROCKWOOL. Do našich komínových systémů jsou dodávány izolace, které splňují požadavky normy ČSN 734201 na minimální objemovou hmotnost 90 kg/m3, která je zárukou tvarové stálosti izolace. Zároveň je zajištěna požadovaná teplotní odolnost.

4. OSTATNÍ PRVKY

Veškeré komínové příslušenství nakupujeme pouze u garantovaných českých výrobců, kteří jsou schopni splnit naše dlouhodobé požadavky na zajištění kvality.

 

 

 

 

 

Naše komíny a komínové doplňky jsou určeny pro odvod spalin od spotřebičů s přirozeným tahem spalin, takže je možné je použít na krby, kamna nebo kotle. V naší nabídce nechybí ani komínové doplňky.

Zaměřujeme se na špičkové zpracování, vysokou kvalitu každého komínového prvku, kvalitní výrobní proces, odbornost a individuální přístup k zákazníkovi. Díky tomu patříme mezi nejvýznamnější prodejce na českém trhu v prodeji komínových systémů. Naše komíny exportujeme i do okolních zemí.

Dodáváme pouze komíny vlastní výroby ve špičkové kvalitě.Naše komíny jsou certifikovány jako ucelený systém, to znamená, že za ně neseme plnou záruku 30 let.

Naše společnost se nebojí srovnání kvality s konkurencí. Garantujeme Vám, že pokud nebudete spokojeni, můžete nám objednávku vrátit na naše náklady.

Každá komínová sestava je dodávána včetně návodu, revizního štítku a prohlášení o vlastnostech. Použití pro suchý i mokrý provoz.

Komínové systémy Komín Levně® se vyznačují jedinečným a kvalitním systémem celoobvodového odvětrání.

Zabýváme se i prodejem nerezových komínových sestav, kouřovodů s funkcí komínu. Nerezové komíny od německého výrobce se zárukou 25 let.

Pro zajištění dopojení spotřebičů nabízíme kouřovody a kouřovinu.

Pro realizaci kompletní topné sestavy můžete u nás také zakoupit krbová kamna, kachlová kamna.

Stavebnice komína.

 

Instruktážní video montáže komínu.

 

E-TRADE JIČÍN s.r.o , K Vápenkám 562, 50601 Jičín,

web: www.komin-levne.cz

e-mail: info@komin-levne.cz

tel: 725 566 469

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net