Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

150.Natahování lepidla na strop – IV.část

V minulém díle jsme slíbili, že ukážeme, jak jsme natahovali strop v koupelně, včetně montáže podhledového svítidla. Takže plníme slib a tady to je.

Když jsme před časem uvažovali, jaké použijeme do koupelny svítidlo, byli jsme v rozpacích. Podle elektrikářských norem je koupelna vyjímečné prostředí a hrozí zde totiž větší nebezpečí úrazem elektrickým proudem. Podle toho je potřeba se k výběru svítidla chovat.

Kupovat nějaké plastové nebo porcelánové „kopyto“ s koulí, to opravu ne. Takže jsme hledali nějakou zajímavou variantu a nakonec vyhrálo podhledové LED svítidlo. Svítidlo je silné asi jen 1-1,5cm, má čtvercový tvar 15*15cm a obsahuje několik LED pásků, takže krásně svítí celá činná plocha.

Když bylo vybráno, začala se vyměřovat díra ve stropu. Měla by být v prostředku místnosti, musíme trošku přihlédnou na vývod kabelu nebo spíš jeho délku a nesmíme se trefit do profilu.

 

Obraz2403

Tak a je vyměřeno.

 

Obraz2404

Na vyříznutí se dá použít plátek pilky na železo nebo elektrickou pilku „kmitalku“ nebo dnes hodně rozšířený multifunkční nástroj. Ale obyčejný plátek postačil.:-)

 

Obraz2406

No a jak vidíte, svítidlo si sedlo úplně přesně.:-)

 

Obraz2407

Světlo jsme opět vyjmuli, rozmíchali si lepidlo a začali natahovat strop. Do nataženého lepidla jsme vtlačili perlinku a opět udělali přesahy na zeď. Tak a první pruh je hotový.

 

Obraz2408

Když jsme se dostali na díru, normálně jsme ji přetáhli perlinkou, jako by tam žádná díra nebyla, akorát díru nenatáhli do lepidla.

 

Obraz2409

Tak je vidět detail. Perlinka je přes celou díru, nahoře je vidět kabel a lepidlo je jen na krajích díry. Až lepidlo zaschne a vytvrdne, vezme se odlamovací nůž a perlinka se po kraji díry odřízne a díra se zase objeví.:-)

No a příště se podíváme, jak jsme betonovali pod francouzským oknem. Těšte se! 🙂

Máte nějaký dotaz? Klidně se ptejte! když budeme vědět, rádi odpovíme. 🙂

Líbí se vám náš článek? Pokud ano, budeme rádi, když ho budete sdílet.

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net