Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Nářadí, bez kterého se neobejde žádný zahrádkář

Ať už se jedná o zahradu v zahrádkářské kolonii, nebo jako součást rodinného domu, žádná taková se neobejde bez hodin práce, aby vypadala dokonale. Je to nejenom údržba trávníku a zeleně, ale i péče o záhony, nebo příprava dřeva na topení. Každý zahrádkář se samozřejmě snaží ulehčit si svou práci, k čemuž může pomoci sortiment zahradního nářadí. Pojďme se společně podívat na to, co by nemělo chybět ani vám.

Kvalitní sekera je základ

Ať už potřebujete naštípat dřevo na zatopení v kamnech, nebo připravit menší třísky na zátop v grilu, nebo naštípat odřezané větve po úpravě vašich stromů, neobejdete se bez kvalitní sekery. Mezi špičku v této oblasti dnes patří sekery Fiskars, které zaujmou nejenom nízkou hmotností a vysokou ostrostí či snadným držením, ale také různými velikostmi. Chcete-li si tedy tyto práce výrazně ulehčit, potom věřte, že tato sekera je tou správnou volbou. Navíc o její kvalitě vypovídá i to, že záruka na spojení topůrka s čepelí je celých 10 let.

Odvážejte nejenom zahradní odpad snadno a pohodlně

Doba klasických zahradních koleček je už dávno pryč. Nejenom, že byly velké a neskladné, ale často byly také těžké a s naloženým nákladem se velmi těžko manipulovalo. Pokud však potřebujete odvézt zahradní odpad, hlínu, trávu, seno nebo třeba nářadí, nebojte se, že byste neměli v čem. Kvalitní zahradní vozík je řešením všech vašich problémů.  Různé velikostní varianty umožní bezproblémový převoz všeho o objemu až 125 litrů a hmotnosti 250 kilogramů. Vozík ale nadchne také snadnou manipulací, nebo jedinečným sklápěcím mechanismem.

Pro práce ve výškách kvalitní štafle

Máte ve své kůlně ještě staré dřevěné štafle, na které se už bojíte vlézt? Potom je vyhoďte a vsaďte na stabilnější, pevnější, ale i lehčí řešení. Tím jsou hliníkové štafle, které díky svému zpracování umožní multifunkční využití. Ať už potřebujete prostříhat stromy, opravit střechu na vašem zahradním domku, nebo rozvěsit dekorace, nikdy vás nenechají ve štychu.

 

Ani volbu klasického nářadí není radno podceňovat

Kypření půdy, sázení plodin, odstraňování plevele či jiná údržba záhonů. I tyto práce nelze vykonávat bez kvalitního zahradního nářadí, které je na tento účel jako stvořené. Plánujete-li obměnu toho stávajícího, nezapomeňte na základ pěti kusů nářadí, které by nemělo chybět na žádné zahradě. Jedná se o:

 • Lopatku
 • Motyčku
 • Hrábě
 • Vypichovák
 • Provzdušňovač

Nezapomínejte ani na své děti

Pamatujte, že na práci na zahradě nemusíte být sami. Máte-li malé pomocníky, tedy vaše ratolesti, zkuste i nákup zahrádkářského nářadí pro ně. Dětská nářadí dnes nemusí být nutně jenom obyčejnou hračkou, jelikož je zmenšeninou skutečných pracovních pomůcek. A ideální příklad? Rozhodně dětský rýč, který na trh dodává již zmíněná společnost Fiskars. I to je jasný důkaz toho, že o kvalitu nemusíte mít žádný strach – právě naopak.

Za málo peněz hodně muziky

Společným jmenovatelem zmíněného konkrétního nářadí a pomůcek je mimo kvality také to, že si je může dovolit i příležitostný zahrádkář. Ceny totiž nejsou nijak vysoké a tak investice nijak nezatíží ani vaši peněženku. Navíc díky špičkové kvalitě se můžete těšit na dlouhou životnost, díky které následujících pár let nebudete muset tímto směrem utratit ani jedinou korunu.

 

2 Comments

 1. Eliška Eliška
  24.4.2016    

  Já zrovna zvažuju co koupit příteli, stěhujeme se do nového domečku a teďkom bydlíme v bytě, takže nářadí veškeré žádné nemáme, tak on už vymýšlí co všechno si bude muset koupit, aby mohl dělat všecko okolo domečku… co je tak dobré mít jako základ? Jako kladivo a šroubovák teda máme… ale nevím možná nějakou vrtačku a tak? Poradíte mi? Možná něco takového? http://www.salex-naradi.cz/aku-vrtacka-18v-1-5-ah-58g121-p-5720.html – akučka se asi hodí vždycky ne? Už párkrát i na bytě sem si říkala, že by se nám šikla…

  • admin admin
   24.4.2016    

   Bereme v úvahu, že máte nový dům. Do něj moc nářadí potřebovat nebudete. Určitě se hodí AKU vrtačka, možná nějaká vrtačka s příklepem, abyste si mohli pověsit poličky a obrázky. Nějaké kleště, sadu šroubováků a kladivo. Určitě budete potřebovat nářadí na zahradu: sekačku na trávu, motorovou pilu, a z ručních nářadí nůžky, rýč, lopatu, hrábě, sekeru, atd.
   Jiná situace by byla, kdybyste ještě stavěli nebo rekonstruovali. Pak byste potřebovali bourací kladivo, úhlovou brusku a další stavební nářadí. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net