Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Markýza – příjemný stín a ochrana před sluncem

V létě zažijeme nejen krásné slunečné dny, ale i ty horké, kdy vedro je už nesnesitelné a je lepší se někam schovat. Na balkóně nebo terase sluníčko nepříjemně pálí, v interiéru stoupá teplota k zalknutí a dlouho se tady nedá vydržet. Ale kam se schovat, když vedro je všude a Vám se nechce nikam k vodě? Zajistěte si příjemný stín venku i snesitelnou teplotu uvnitř současně.

 

Instalací markýzy na terasu, balkón nebo lodžii si léto užijete i v těch parných dnech. Ochrání Vás před slunečními paprsky i pohledy sousedů. A co je ještě důležitější, zastíní okna a další skleněné plochy, které by se jinak rozpálily a vyhřály interiér. Markýzy zachytí až 80% sluneční energie před sklem a patří tak mezi nejúčinnější typy stínění. Žádný jiný způsob chlazení interiérů není současně tak účinný i levný.

markýza1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za klimatizaci měsíčně zaplatíte několik set i tisíc korun, nemluvě o vysoké pořizovací ceně, markýza s sebou nenese žádné další náklady. Navíc zastínění je přirozené, a tak spíš zabráníme šoku, které tělo zažívá při přechodu zevnitř ven a naopak. Markýza je zároveň i nejekologičtější způsob regulace teploty interiérů přes léto. Splňuje oba požadavky na dnešní moderní stavby, kterými jsou úspora energie a šetrnost k životnímu prostředí.

 

Další výhodou, v porovnání s přístřešky postavenými napevno je, že markýzu kdykoli jednoduše sbalíme ke stěně. Když vyjde sluníčko, opět ji roztáhneme a zase si můžeme užívat pohledů do okolí. Markýza totiž stíní, ale ve výhledu nijak nebrání, a tak si můžete vychutnat kafíčko venku i za ostrého slunce a kochat se přitom pohledy ven, jak jste zvyklí. Když večer markýzu sbalíte, prostor kolem bude stále chladnější, protože okna ani fasáda domu nebudou tolik vyhřáté a Vy se tak dříve ochladíte.

 

Líbí se vám náš článek? Pokud ano, budeme rádi za váš Like a Sdílení. 🙂
Máte dotaz k uvedenému článku? Napište nám do komentáře.

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net