Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Jak vytvořit svůj nový domov – 1.část

Máte sen, že si postavíte svůj vysněný dům? Jestliže si chcete pořídit svůj nový domov, určitě si nejdřív přečtěte tento návod.Stavba nového domu je cesta objevování, kdo jste, co chcete, jak chcete žít a kde chcete být. Je to vaše šance k definici svého vztahu ke světu, ke své rodině a k sobě. Vytvoření vašeho nového domu je víc než stavba.

 

Jako u každé cesty byste si měli udělat nějaký výzkum a naplánovat si cestu. Měli byste mít naplánovaný cíl a smysl toho, jak by měl vypadat konečný výsledek a kolik to bude stát. Máte možnost vydat se na tuto dlouhou cestu sám, nebo se na ni vydat se zkušeným průvodcem, který vám může ukázat cestu. První případ je určitě zajímavý a plný dobrodružství, ale druhý případ pro vás může znamenat jednodušší a celkově lepší cestu.

 

Pojďme se podívat na jednotlivé kroky v chronologickém pořadí, které jsou důležité pro vytvoření svého budoucího domova.

 

Mějte na paměti, co jednou řekl architekt Charles Moore: “ Pokud vám na tom hodně záleží, prostě to udělejte. Svažte hodnoty a krásy svého života spolu se svými sny a vytvořte si krásné a jedinečné místo. Důležité je, jakým způsobem je dům postaven a jaký tvar to dá vašemu životu.“

 

 

1. Stanovte si cíle. Vytvoření vašeho nového domova, je především o stanovování cílů a nezbytných kroků k dosažení těchto cílů. Budete chtít najít odpovědi na celou řadu otázek, takže si můžete nastavit tyto cíle. Udělejte si seznam otázek a informací k vašemu budoucímu domu.

 

Stanovení cílů vyžaduje spolupráci pro levou i pravou mozkovou část. Takže váš seznam cílů bude obsahovat dvě strany: Praktickou a emocionální. 

seznam

 

Každá z nich je důležitá a každou je potřeba brát v úvahu tak, aby konečný výsledek byl perfektní a odrážel celek.

Na jaké otázky se ptát:

  • Co chceme dosáhnout • Kde by měl být Jaké budou náklady  Jsme schopni to zvládnout  Má plán A smysl? • Jaký je plán B?    Atd.

 

Mimochodem, stanovení cíle je to, co radí všichni architekti. Sedněte si a pořiďte si svůj seznam. Napište si otázky, představy a přání, zkrátka cíle. Tohoto seznamu se pak budete po celou dobu plánování a stavby držet.

 

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net