Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

4 tipy jak urychlit výstavbu rodinného domu

V dnešní době se nabízejí při výstavbě moderní způsoby zdění, omítání, betonování a dalších prací.


plechova-krytina-satjam-728-90-1431587919.png

Tradiční metoda výstavby rodinného domu tak, jak si ji pamatujeme z dob, kdy stavěli domy naši otcové, byla založena zejména na manuální a fyzicky náročné práci. V tomto článku naleznete 4 způsoby, jak urychlit stavbu, při nejen zachování, ale i zvýšení konečné kvality odvedené práce.

 

chačka je základ

 

Základem stavby byla míchačka používaná na beton a maltu. Pro připomenutí stručně popišme, jak probíhala příprava betonu: hromada písku, sud s vodou, kolečko bantamové, pytle s cementem, kbelíky na vodu a případně hromada štěrku. Beton se připravoval v míchačce v poměru 3:1 písek: cementu a voda od oka. Pro maltu bylo třeba ještě nejlépe ve starých neckách nebo v sudu připravit a vyhasit vápno (úrazů a popálenin bylo dost).

Stavební postup při realizaci betonové základové desky, betonové podlahy, zdiva a omítek byl podobný, míchačka běžela, přidavač míchal a další pomocníci běhali od míchačky do stavby s kolečkem jako o závod.

 

Kdo potřebuje a chce stavbu urychlit, najde řešení

 

Někdo nedá dopustit na výše uvedený postup ani dnes a my nechceme tvrdit, že je špatný, ale v případě potřeby urychlení výstavby, nutnosti kontroly nad použitým materiálem, udržením jeho vlastností a zachováním technologických postupů se nabízejí dnes tyto moderní způsoby:

 

1. Strojně hlazené betonové podlahy

Míchačka není třeba, betonovou směs dopravuje na místo mixokret neboli pumpa na beton. Je třeba zajistit dostatek vody, elektřinu a písek vhodný pro strojně hlazené betonové podlahy. Kolečko nebudete potřebovat, směs se dopraví pohodlně i do pater, nebo do sklepa.

 

Je vhodné provádět svépomocí? Nikoliv. Je třeba práci svěřit firmě, která má potřebné strojní vybavení a hlavně zkušenosti. Odměnou vám bude celý rodinný dům o průměrné podlahové ploše 150-200 metrů vybetonovaný za 1 DEN.

 

Betonové podlahy

2. Anhydritové lité podlahy

 

Na stavbu Vám bude dopravena tekutá směs, která má částečně samonivelační efekt. Litá podlaha na bázi anhydritu bude vylita na připravenou separační folii a během několika hodin je celý dům hotov. Po 24 hodinách je potěr pochozí.

 

Anhydritové podlahy

3. Strojní omítky

 

Materiál je na stavbu dopraven v pytlích nebo v silu. Omítka je připravena v omítačce a je stříkána na svislé i vodorovné zdivo tedy na stěny i na strop.. Výhodou strojních omítek je, že je kontrola na kvalitou namíchané směsi, směs je v celé stavbě homogenní a stejná. Rychlost oproti míchání malty v míchačce je zcela nesrovnatelná.

Strojní omítky

 

4. Stěrky jako nástupce podlahových krytin

 

Podlahové krytiny, jako například dlažba, jsou náročné na čas při pokládce a při přípravě na jejich pokládku. Velmi pěkně působí jako povrchová úprava betonu i anhydritu. Stěrky jsou, díky hladkému a bezspárovému povrchu, velmi praktické pro údržbu.

 

Expoxidové stěrky

Zdroj: StavbaOnline.cz

 

 

2 Comments

  1. Tomáš Němota Tomáš Němota
    1.11.2018    

    Nemáte kontakt na nějakou firmu která provádí strojní míchání betonu v místě? Potřebuji zalít betonem podlahové topení na chalupě okr. Náchod. Děkuji za typ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net