Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

125.Podlahové topení

Minule jsme si ukázali pokládku systémových desek. Dnes to bude podlahové topení.

(Začátek listopadu 2013)

Systémové desky mají spoustu výhod, jako je například: další tepelná izolace, jednoduché uchycení trubek, atd. Pro nás byla velká výhoda možnost chůze. Vlastník podlahového topení, který dělal rozvod a uchycení trubek na fólii, by mohl namítnout, že po jeho podlaze se také dá chodit, ale člověk si musí dávat pozor, aby trubky nepoškodil, nebo o ně nezakopl. Tohoto nebezpečí jsme my byli uchráněni. Trubka se zatlačí do mezery mezi špunty a není šance něco prošlápnout, nebo o něco zakopnout.

 

 

 

 

 

 

 

Naše podlahové topení začíná a končí v technické místnosti. V této místnosti bude časem kotel, boiler, pračka, ale hlavně je tam už teď rozvaděč podlahového topení, ve kterém všechny trubky končí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V rozvaděči podlahového topení jsou všechny okruhy napojeny na jeden přívod od kotle (horká voda-červený kohoutek) a po průchodu (po ochlazení) se všechny voda opět vrací do kotle (vychladlá voda-modrý kohoutek). Kromě samotné cirkulace vody, se v rozvaděči dají jednotlivé okruhy uzavřít (bílé zátky) nebo v nich nastavit teplotu (oranžové zátky). V našem případě budeme mít osm okruhů v podlaze (modré trubky) a jeden bude do žebříku v koupelně (bílá trubka).

Obraz2007

 

 

 

 

 

 

 

Jednotlivé okruhy vycházejí z technické místnosti na chodbu, odkud směřují do jednotlivých místností. Zde je vidět odbočení do koupelny a do ložnice.

Obraz2008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na této fotce je znovu vidět odbočka do ložnice+šatny a dívčího pokoje. Dvě trubky úplně vpravo jdou do chlapeckého pokoje a šest trubek pokračuje do přední části domu.

Obraz2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na této fotce je to lépe vidět, akorát je to foceno z druhé strany.

Obraz2015

 

 

 

 

 

 

 

Chodbou pokračujeme až do obývacího pokoje, kde se šest trubek rozdělí. Jeden okruh (dvě trubky) jde vlevo a bude vytápět obývák, jeden okruh jde rovně a směřuje do kuchyně a přední části obýváku (jídelny) a poslední okruh odbočuje doprava a bude vytápět předsíň a záchod.

Obraz2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozvod topení v přední části domu. Všimněte si, že je vynecháno místo pro umístění kuchyňské linky. Není potřeba topit pod linkou, ani pod lednicí a myčkou. Mimochodem, velmi hezká barevná kombinace oranžová/modrá.:-)

Obraz2017

 

 

 

 

 

 

 

A ještě jeden záběr do předsíně, kde je vidět i odbočka do záchoda.

Obraz2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po odchodu topenářů jsme připravili šalování pro sprchový kout. Dvě sešroubovaná prkna, zajištěná tvárnicemi proti posunutí (beton má obrovskou sílu).

Obraz2027

 

 

 

 

 

 

 

Tak a to je pro dnešek všechno. Příště si ukážeme betonování podlahy.

 

2 Comments

 1. Jakub Jakub
  19.9.2018    

  Dobrý den,
  nemáte problémy s vytápěním ve sprchovém koutě? Praskání hydroizolace, vysychání sifonu atd.?

  • admin admin
   5.11.2018    

   Dobrý den, přímo ve sprchovém koutě topení nemáme. Zatím se žádné problémy s pnutím nebo studenou podlahou neobjevily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net