Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Zahradní tipy a vychytávky pro každého

Zahradničení přináší spoustu radosti a zábavy. Podívejte se na naše zahradní vychytávky a tipy, které vám mohou pomoci a usnadnit některé činnosti. 

Vyrobte si konev z kanystru


 Zahradnický tip pro začátečníky: Tato jednoduchá konev je vyrobena ze starého kanystru od aviváže. Návod na výrobu najdete na ajourneytoadream .

 

Vyrobte si samozavlažovají truhlík

Samozavlažovací květináče mohou zajistit menší a adekvátní vody pro rostliny. Návod na výrobu najdete zde .

 

Jak zabránit invazivnímu šíření rostlin pomocí plastového květináče.

Chcete-li zastavit rostliny, které se šíří prostřednictvím kořenů, můžete nainstalovat podzemní zábrany. Stačí odříznout dno na plastovém květináči a zahrabat ho do země! Návod najdete zde familyhandyman .

 

Jak udržet v květináči dostatek vody

Dejte do spodní části květináče dětskou plenu, zahrňte ji hlínou a plena bude udržovat substrát dostatečně vlhký. Skvělý způsob, jak šetřit vodou a jak udržet rostliny déle svěží. Zdroj .

 

Udělejte si vyvýšený záhon na místě trávníku

Na vyvýšený záhon nepotřebujete žádné peníze. Základem je položit na stávající trávník lepenku. Karton bude zabraňovat trávě a plevelu růst. Důležité je, aby mezi kartony nebyly mezery a plevel se neměl kudy protlačit za světlem. Pro další postup se podívejte na návod na thrivefarm .

 

Vytvořte si miniskleník z platových boxů.

Vytvořte si, pro své mladé rostlinky, přenosný mini skleník z plastových skladovacích kontejnerů.

 

Vyrobte si miniskleník z 2-litrových PET lahví

Jednoduše odřízněte dno 2-litrové láhve a vrchní část lahve použijte k zakrytí sazenice. Lahev bude fungovat jako mini skleník a sazenice budou mít ideální podmínky pro dobrý start a současně bude chránit rostliny před mrazem, větrem a silným deštěm.

 

Namnožte si růže bramborami

Když dostanete kytici růží a ta vám po nějaké době zvadne, můžete si odkvetlé stonky zasadit a vypěstovat si nové růže. Stačí zapíchnout spodní konečky růžových řízků do velkých brambor, a pak zasadit  5-10cm  hluboko do záhonu. Brambory pomáhají stonkům udržet vlhkost a budou se jim lépe vyvíjejí kořeny. Podrobný návod získáte na amateurgardening .

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net