Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

X1.Přístřešek na dřevo

Topná sezona je za dveřmi a my musíme vyřešit kam se dřevem. Aby nám dřevo nemoklo a nezapadalo sněhem, musíme si vyrobit přístřešek.

 

Ještě loni jsme měli dřevo uskladněné u stěny domu, takže bylo z části chráněno přesahem střechy. V létě jsme se ale rozhodli, že budeme zateplovat a všechno, včetně dřeva, muselo pryč od domu.

Máme malá krbová kamna, která jsou jen na ohřátí obýváku a na hezký pohled. Už loni jsme na pálení používali staré palety, větve a něco málo špalků. Palety máme zadarmo, stačí je jen nařezat a hoří moc hezky. Problém je jen s množstvím hřebíků. Takovéto dřevo se ale nedá skládat do úhledných hromádek. Na směs prkýnek a špalků se nám osvědčily boxy od melounů. Zjistili jsme, že se dá box přikrýt plachtou, ale dřevo pak nedýchá a když je potřeba nabrat, musí se složitě plachta nadzvedávat a zase natahovat. Chce to vyrobit nějakou stříšku.

Fotografie0206

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chvíli jsme přemýšleli jak a z čeho stříšku vyrobit a přišli jsme na to. Na půdě máme ještě pár střešních latí, jako plocha střechy se použije paleta a nahoru přijde stará lepenka.

Nejdříve jsme museli vymyslet, jak vysoko bude střecha a jaký bude mít sklon. Pro stanovení výšky bylo rozhodující, aby se člověk dostal jednoduše pro dřevo a nemusel se tam složitě vsoukávat. Když to vezmeme konkrétně, v zadní části je výška 40cm a v přední části je 60cm. Tím je daný i sklon střechy.

Latě se udělaly o 30cm delší, aby se mohly přišroubovat z boku boxu. Vrchní paleta má stejný rozměr jako box, t.j. 120*100cm, a přesně se vešla mezi vztyčené latě. Aby dobře držela, přišroubovaly se latě 120cm šrouby do špalků palety.

Fotografie0207

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako krytinu na střechu jsme použili starou lepenku. Není to nic luxusního, ale ke svému účelu bude stačit. Stejně je celý přístřešek provizorní na jen letošní zimu. Příští rok si postavíme něco pořádného.

Fotografie0208

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie0209

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak a dřevo máme v suchu. Teď už nebude problém běhat pro suché dřevo. 🙂

 

Fotografie0210

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbil se vám náš článek? Pokud ano, budeme rádi za jeho sdílení a like. 🙂

Už jste naším fanouškem na Facebooku? Ne? Tak dole pod článkem klikněte na Tato stránka se mi líbí a podpořte nás!

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net