Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Rekonstrukce, vyrovnání podlahy bez vysychání a prasklin

Rekonstrukce domu, bytu i nebytových prostor s sebou obvykle nese i rekonstrukci podlah. A to nejen svrchní vrstvy, ale především podkladu, který musí být před položením nového povrchu dokonale rovný a hladký. Beton, který se pro tyto účely běžně využívá, nemusí být kvůli své vysoké hmotnosti, riziku prasklin a relativně dlouhé době vysychání vždy tou nejlepší cestou. Spoustu času a starostí vám může ulehčit rekonstrukce podlahy suchou cestou.

Rychlé řešení podlah pro novostavby i rekonstrukce

Podlahy realizované suchou cestou se hodí jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce. Hlavní výhodou je bez pochyby rychlost realizace. Podlahu v menší místnosti, která je ihned po dokončení připravena na položení finální vrstvy (vinyl, lamino, dlažba apod.), lze stihnou za odpoledne. Montáž není složitá, lze ji zvládnout svépomocí.

U suchých podlah se jako podkladní vyrovnávací vrstva používá keramické kamenivo Liapor (keramzit) frakce 1-4 mm. Vrstva kameniva se ručně urovná, zhutní a zakrývá podlahovými deskami (systém pero-drážka), které se následně prošroubují a přetmelí. Na podlahové desky může přijít finální povrch (koberec, dlažba, lamino…), případně lze jako mezivrstvu na Liapor vložit ještě kročejovou izolaci. Realizace je rychlá – podlaha je ihned plně pochozí. V rodinném domě lze všechny podlahy zvládnout v během několika dnů.

 

 

Výhody lehkého keramického kameniva

Kamenivo Liapor, použité pro vyrovnávací vrstvu, přináší i další výhody. Je to 100% přírodní materiál bez chemických příměsí, má dobré akustické i tepelně izolační vlastnosti a velmi nízkou hmotnost. V porovnání s betonovou podlahou zatěžuje mnohem méně nosnou konstrukci, proto je ideální pro rekonstrukce starších staveb, podlahy v půdních vestavbách apod. S materiálem se díky nízké hmotnosti taky mnohem lépe na stavbě manipuluje.

Přečtěte si více o výhodách lehkého keramického kameniva Liapor při realizaci podlah na webu www.liapor.cz a s případnými dotazy se obraťte na obchodně technické poradce Liapor.

Kamenivo Liapor pro realizaci podlah suchou cestou zakoupíte v obchodní síti Liapor, nebo on-line v e-shopu obchod.liapor.cz

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net