Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Novinka na trhu – Cihlová dlažba cotto – série Belle Arti

Dlažby cotto, to je pestrý svět nenapodobitelných výrobků, prolnutý staletou tradicí ruční práce s neustálými technologickým inovacemi a estetického cítění.

Cihlová dlažba má své historické kořeny ve fénické kultuře, ale oficiální zprávy o ní mluví až po roce 1400, kdy se začala používat v Itálii v městských centrech a pak v období renesance, na podlahách velkých paláců. Právě zámožní pánové, kteří si přáli pro své domy jen to nejlepší, mohou za to, že se dlažba tolik rozšířila.

dlazba-cotto-156-brolio

Tato nádherná dlažba je určená pro širokou škálu možností využití: od bydlení (koupelny kuchyně), schodiště, zahradní terasy, chodníky, do restaurací, vinoték a barů, nákupních center a muzeí. Pro nové i staré budovy a do zahrad. Krásné, jedinečné, hodnotné a trvalé. Zkrátka to nejlepší pro ty, kteří hledají to nejlepší.

dlazba cotto

Dlažby cotto se vyrábí buď strojně nebo ručně. Způsob výroby poznáte na první pohled: strojně vyráběná dlažba má rovný až hladký povrch, zatímco ručně vyráběná dlažba má rustikální vzhled s drobnými nerovnostmi.

dlazba-cotto-162-terre-chaire

Ručně vyráběná dlažba má své kouzlo a vysokou prestiž. Dodnes se vyrábí v plném souladu s tradicí, i když s nejžádanějšími designy a detaily. Výrobce se zabývá obnovou a posílením dávných výrobních metod, aby maximálně vyhovovaly dnešním potřebám.

dlazba-cotto-155-luce-realizace-3

Kouzlo tradiční ruční práce a potřeby reagovat na jednoduchost instalace, se spojily v tento nádherný produkt, který si uchovává své vlastnosti pevnosti, krásy a trvanlivosti. Široká škála tvarů a velikostí umožňuje použít tuto dlažbu v mnoha tvarech a doplňcích, jako jsou sokly nebo schodové prvky.

dlazba-cotto-155-luce-realizace-4

Nejnovější položky na trhu jsou ze série Belle Arti, které patří do skupiny ručně vyráběných a vynikají velmi vydařeným vzhledem, s několika barevnými odstíny. Všechny druhy mají, přestože jsou ručně vyráběné, velmi hladký povrch, což umožňuje jejich použití v místech, kde by se normální dlažby nedaly použít.

Rosa di Cadmio

červená, nejkrásnější a nejpoužívanější

dlazba-cotto-rosa-di-cadmio-nahled

Ocra Gialla

hnědá,

dlazba-cotto-ocra-gialla-nahled

Ossido di Cromo

lahvově zelená

dlazba-cotto-ossido-di-cromo-nahled

Bruno di Marte

vínová

dlazba-cotto-bruno-di-marte-nahled

Terra d´Ombra

šedá

dlazba-cotto-terra-d-ombra-nahled

logo

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net