Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Nářadí je nutnost. Ale jaké?

Nářadí je pro každého stavebníka nebo domácího kutila více než nutnost. Ne že by se práce bez nářadí nedala udělat, ale kvalitní nářadí určitě práci ulehčí a zjednoduší.

 

nářadí7

 

Každá práce má svá specifika a tudíž je potřeba správně zvolit odpovídající nářadí. Je rozdíl, jestli jste kutil nebo profesionál. Stejně tak, jestli potřebujete nářadí na stavbu nebo do dílny.

 

nářadí3

 

Standardně se nářadí rozděluje do tří skupin: ruční, elektrické a motorové.

 

nářadí4

 

Mezi ruční nářadí můžeme zařadit vše, co nemá motor. Může se jednat o malé, jako jsou kladiva, sekáče, hladítka, kleště, pily, pilníky a spousta dalších. Nebo o velké, jako jsou lopaty, rýče, hrábě, krumpáče, atd.

 

nářadí5

 

Elektrické nářadí se rozděluje podle zdroje napájení- buď akumulátorové nebo na kabel. Všude tam, kde se potřebujete více pohybovat, měnit místo, nebo je problém s připojením do elektrické sítě, je vhodnější akumulátorové přístroje. Dnes jsou nejběžnější aku vrtačky, aku pily, aku sekačky, aku brusky, atd.

 

Nářadí na elektrický proud má nevýhodu, že musíte pořád dávat pozor na přívodní kabel, ale jinak má spoustu výhod. Především se jedná o mnohem silnější výkon, dále neomezená pracovní doba (nedojdou vám baterie) a mnohem větší sortiment výrobků. Jedná se třeba o bourací a vrtací kladiva, hoblíky, různé pily, míchadla, svářečky, atd.

 

nářadí6

 

Mezi motorové nářadí patří všechny stroje a přístroje, které pohání spalovací motor. Používají se všude tam, kde aku nestačí a není elektřina. Mezi hlavní představitele patří motorové pily, vrtáky do země, sekačky, vibrační desky a třeba úhlové pily na beton.

Samotná kapitola je nářadí pneumatické, které není moc běžné a využívá se především v dílnách, vzhledem k potřebě kompresoru a stabilnímu tlaku vzduchu.

 

nářadí2

 

Na trhu je spousta výrobců kvalitních výrobků, ale také spousta méně kvalitních. Vždy je potřeba promyslet, jestli není lepší chvilku počkat a pak si koupit kvalitnější výrobek a mít jistotu delší životnosti a případně autorizovaného servisu.

 

nářadí8

 

Jestli kupujete lopatu nebo vrtačku, měli byste se obrátit na prodejce, který má dostatečný sortiment, kvalitní značky, zajišťuje servis, který je schopen vám poradit a pomoci s výběrem.

 
 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net