Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Lícové cihly a cihelné pásky

Možná jste už viděli dům, který má místo klasické fasády cihly. Tento způsob úpravy domu je poslední dobou velmi oblíbený a rozšířený.

dům

Pokud se rozhodnete pro „cihlovou fasádu“, máte na výběr ze dvou variant: buď můžete použít cihlové pásky nebo lícové cihly.

Lícové cihly jsou známé také jako lícové zdivo, zdivo klinker či pohledové zdivo. Jedná se čistě o ekologický přírodní produkt, který dodává bytům, domům či kancelářím osobitý a jedinečný vzhled. Lícové cihly se používají především pro výstavbu odvětraných fasád administrativních budov či rodinných domků, ale také pro výstavbu plotů, zídek a neposlední řadě i k výstavbě krbů. Lícové cihly dělíme na rustikální, klasické a klinker.

dům2

Cihlové pásky se vyrábí ve většině případů řezáním z lícových cihel, ale existují i výrobci, kteří lícové pásky již přímo vyrábí. Cihlové pásky či jinak řečeno obkladové pásky se používají hlavně na obklad fasád rodinných domů. Cihlovou fasádu lze vytvořit i na zateplovací systémy, na dřevostavby či jiné povrchy staveb.

dům3

V nabídce dovozce jsou výrobky od několika evropských výrobců, které firma dováží, prodává a montuje. Mezi přední výrobce lícových cihel patří rodinná firma Sant Anselmo, která má svůj výrobní závod pouze několik kilometrů od Benátek v Itálii, jejichž lícové cihly a pásky se vyznačují vysokou kvalitou.

dům4

Dalším velkým producentem cihel, je firma Olfry. Ta má svůj závod v Německu a vyrábí nejen lícové cihly ražené, ale i cihly tažené zvané klinker.

cihly

Všechny materiály jsou plně mrazuvzdorné, kvalitu cihel je možné dokázat stovkami realizací po celé ČR. K dispozici jsou nejen fotografie staveb, ale firma vám ráda realizace předvedeme přímo u klientů. K dispozici je i katalog výrobků, který si můžete stáhnout.

Odkaz na web prodejce:

logo

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net