Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Je libo plastový bazén?

Už máte doma bazén? Ne? A víte, že pořídit si bazén, není dnes žádný problém?

Nejdůležitější na pořízení bazénu je mít místo, kde si bazén postavíte. To ostatní je už velmi jednoduché.

bazen4

Jako další věc se musíte rozhodnout, jaký bazén si pořídíte. Na výběr máte z různých konstrukcí. Ať to jsou různé nafukovací bazény, trubkové konstrukce s fólií nebo přírodní „jezírka“ s polyethylenovou fólií. Všechny tyto varianty však mají jedno společné – mají velmi krátkou životnost a jsou velmi náchylné na poškození. Další jejich nevýhoda je, že většinu z nich musíte na konci sezony sbalit a uklidit. Kromě spousty práce, musíte vypustit veškerou vodu, aby vám mráz a led bazén nepoškodil.

bazen7

Plastové bazény

Jako optimální varianta je pořídit si „pořádný“ bazén z kvalitního vysokopevnostního plastu. Jedná se o kopolymer polypropylenu o tloušťce 5mm, který zvládá jak nároky na pevnost, tak na trvanlivost, barevnou a tvarovou stálost, ale i na zdravotní nezávadnost. Bazénu z tohoto materiálu si budou s nadšením užívat i vaše vnoučata.

bazen1

Bazény do země

Pokud byste se rozhodli pro takovýto bazén, je potřeba promyslet velikost a tvar. Vypadá to jako velmi jednoduchý úkol, ale opak je pravdou. Na výběr je obrovské množství tvarů a velikostí, ale také hloubek, zastřešení a příslušenství. Z té nabídky až přechází hlava kolem.

bazen5

Výroba bazénů

Když už máte promyšleno kde, jaký a jak velký bazén postavíte, je možné obrátit se na odborníky, kteří vám s konečným výběrem pomohou. V případě, že máte nějaké zvláštní přání na tvar, jsou schopni vám nabídnout i atypické tvary. Současně vám nabídnou i veškeré příslušenství, jako je písková filtrace, vysavač, ohřev vody nebo zastřešení. Každá ze jmenovaných položek vám může zpříjemnit chvíle strávené u bazénu.

bazen6

Stejně tak je potřeba promyslet, jak ho postavíte. Pokud nejste v podobném zařizování zběhlí, je možné se opět obrátit na odborníky, kteří vám se zajištěním usazení mohou pomoci. A pokud vás zajímá postup stavby bazénu, podívejte se na velmi zajímavé a podrobné video.

Líbí se vám náš článek? Pokud ano, budeme rádi za Sdílení a Like. 🙂

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net