Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Garážová vrata – vizitka každého majitele garáže.

Pokud stavíte nebo rekonstruujete garáž, budete určitě potřebovat kvalitní vrata. Poradíme vám, jak se v nich vyznat.

design_drazka_2

 

Když se řekne „garážová vrata“, těm starším se okamžitě vybaví těžká kovová vrata, která byl kolikrát problém vůbec otevřít. Těm mladším se možná vybaví velké vyklápěcí křídlo, které se muselo zvednout a zasunout pod strop. V dnešní době máte na výběr hned z několika druhů vrat. A kromě toho mohou být všechna na elektrický pohon, takže při jejich otevírání ani nemusíte vystoupit z auta.

Pokud se tedy rozhodnete pro nová garážová vrata, musíte vzít v úvahu pouze prostor, kam a jak se budou vrata otevírat a pak už si jen vybrat ten správný vzhled.

Z jakých vrat je tedy možné vybírat? Základní rozdělení vrat:

 

SEKČNÍ GARÁŽOVÁ VRATA

Sekční garážová vrata jsou v současné době naprostou jedničkou na trhu a jsou mezi zákazníky nejoblíbenější. Jsou složeny z jednotlivých lamel a jejich velká výhoda je, že po otevření vyjedou celá vrata pod strop a nezabírají žádné místo. Lze je vybavit motorem a dálkovým ovládáním.

design_hladky_2b

 

POSUVNÁ GARÁŽOVÁ VRATA

Posuvná garážová vrata se otevírají k vnitřní stěně garáže a oproti sekčním vratům mají výhodu v tom, že nesnižují výšku garáže. Navíc je lze otevřít jen z části, takže vznikne průchod pro osoby.

posuvky_1b

 

DVOUKŘÍDLOVÁ GARÁŽOVÁ VRATA

Dvoukřídlová garážová vrata mají výhodu, že se mohou namontovat i do otvorů s minimálním ostěním a nadpražím. Na rozdíl od předchozích vrat, se tato vrata montují přímo do vratového otvoru.

405_kridlovky

 

ROLOVACÍ GARÁŽOVÁ VRATA

Tato vrata nevyžadují žádný prostor pro otevírání a potřebují minimální místo pro uložení. Jednotlivé lamely se navíjejí na válec, který je umístěn v horním, vnitřním nebo vnějším, prostoru.

600_rolltore

 

Když si vyberete ta správná vrata, musíte se rozmyslet, jak budou vypadat. Na výběr je totiž spousta fólií, které dají vašim vratům ten správný vzhled. Můžete mít třeba klasické bílé, stříbrné, černé, ale také zelené, červené, modré, hnědé, s imitací světlého dřeva, tmavého dřeva, a spoustu a spoustu jiných vzhledů. Stačí si vybrat ze vzorníku a pak už se jen těšit na svá vysněná vrata.

Pokud byste si nedokázali představit, co všechno se dá pro vaši garáž vyrobit, můžete si stáhnout katalog a podívat se. A pokud byste si z obrovské nabídky nemohli sami vybrat, můžete si svá vrata zkusit poskládat na konfigurátoru nebo se domluvit s odborníky.

26943115_

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net