Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

142.Montáž WC

Dnes si trošku odskočíme od sádrokartonů a podíváme se, jak jsme si konečně přimontovali záchod.

Určitě jste se každý už dostal do situace, že jste nutně potřebovali na záchod a záchod nikde nebo byl daleko. Tak si představte, že jsme v podobné situaci byli na stavbě skoro každý den.:-)

Ze začátku jsme to řešili urychleným odjezdem domů, ale pak jsme zjistili, že to leze do peněz a je tam i velká ztráta času. Několikrát nám vytrhl trn z paty moc hodný soused, ale nakonec jsme si pořídili malou chemickou toaletu. Asi si dokážete představit, jak jsme se těšili, že si konečně přimontujeme záchodovou mísu a budeme mít pořádnou toaletu.

V albu č.99 (zatím jen na Facebooku) jsme si ukázali, jak jsme obezdívali podomítkový WC modul. Teď nám ze zdi kouká nahoře otvor se splachovacím mechanismem, zakrytý polystyrenovou zátkou, a dole montážní šrouby a plastové ucpávky splachovací a odpadní trubky. Vyjmuli jsme polystyrenovou zátku a plastový kryt otvoru.

Obraz2243

 

 

Musíme brát v úvahu, že časem budeme muset ještě mísu sundat, abychom zeď obložili obkladem. Kdybychom udělali vše přesně (zkrácení šroubů a trubek), mohlo by se stát, že až by se potom udělal obklad, byly by šrouby i trubky krátké. Proto nahradíme vrstvu obkladu (obklad +lepidlo) deskou sádrokartonu šíře 12,5 mm. Tato deska bude simulovat obklad a zkrácené šrouby a trubky nebudou ve finále krátké.

Mísu jsem položil na desku a obkreslil obrys a díry.

Obraz2244

 

 

Podle nakreslených otvorů se vyvrtaly a vyřízly díry skutečné a deska se nasadila na montážní šrouby.

Obraz2245

 

 

Podle montážního návodu se zkrátily trubky („nejsložitější“ část celé práce) a šrouby, trubky se opatřily gumovým těsněním a nasunuly se do otvorů.

Obraz2246

 

 

Mísa se nasunula na montážní šrouby a gumové těsnění na trubkách se nacpalo do „porcelánových“ děr v míse. Na montážní šrouby jsem nasadil plastové podložky a pak našrouboval matky, které jsem citlivě dotáhl. Tím je mísa upevněna na zdi.

Obraz2247

 

 

Pak už jsem jen namontoval prkénko (sedátko). Tak a pro tuto chvíli máme hotovo. Už jen pustíme vodu a máme provizorní funkční záchod. Tlačítko zatím montovat nebudeme. Ve splachovacím mechanismu je páčka, kterou se dá v pohodě splachovat, takže jako provizorium to bohatě stačí.

Obraz2248

 

 

Rozzářené oči a úsměv na tváři manželky, mi byly velkou odměnou. 🙂

 

Líbí se vám náš článek? Odměňte nás kliknutím na Sdílej. Děkujeme. 🙂

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net