Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

137.Sádrokartonové podhledy IX.část

Jako poslední na montáž sádrokartonové konstrukce jsme si nechali obývací pokoj. Tato místnost je největší a bude nejvíce vidět, takže budoucí strop musí být perfektní. Máme už praxi ze zbývajících místností v domě, takže by se nám to mělo povést.

Konec prosince 2013

Práci jsme začali pořádným rozměřením místnosti. Tato příprava je velmi důležitá. Neradi bychom potom dodatečně zjistili, že se nám strop někde prověšuje, nebo tam nejde pořádně přišroubovat deska. (Správné rozměření místnosti jsme popisovali v některém předešlém článku o sádrokartonových podhledech).

Po rozměření místnosti jsme přišroubovali dráty s okem pro uchycení závěsu s pérem. A pak už se začaly usazovat první nosné profily. Začali jsme nad francouzským oknem a postupovali jsme směrem do místnosti.

Sádrokarton v obýváku


Nosné profily postupně přibývaly. U každého jsme museli pořádně změřit rovinu. Používali jsme malou magnetickou vodováhu  a pak i velkou dvoumetrovou. Malou jsme si to změřili zhruba a doladili jsme přesně velkou. Čím přesněji to člověk vyváží, tím jednodužší to je potom.

Sádrokarton v obýváku


Už to začíná vypadat, že by tady někdy mohl být strop. A to jsme pořád ještě na začátku. To nás ještě čekají příčné montážní profily.

Sádrokarton v obýváku


A je to tady. Osazené montážní profily. Kromě toho, že opět musí být perfektně vyvážené, musí být také od sebe přesně vzdálené. Světelné kabely jsou zatím prostrčené v jednom místě. Později se prostrčí na své místo a přidají se kabely k jednotlivým světlům.

Sádrokarton v obýváku


Jedna z nejnepříjemnějších prací – vata. Nařezat přesné kusy, prostrčit konstrukcí a buď zafixovat mezi trámy, nebo položit na konstrukci. (Ve stavebninách došla jedna značka vaty, ta držela, a dostali jinou, ta nedržela a padala.)

Sádrokarton v obýváku


Ale i když ležící vata vypadá divně, druhý den bylo zateplení cítit. I díky leží vatě nám tolik neutíkalo teplo z podlahového topení. Hned byla práce příjemnější. A to máme položenou jen první vrstvu vaty.

Sádrokarton v obýváku


Na závěr si ještě ukážeme detail konstrukce okolo komína.

Sádrokarton v obýváku


Je potřeba si uvědomit, že do komína nemůžete vyvrtat díru a zatlouct hmoždinku. Jednak byste poškodili komín a jednak by teplo mohlo zničit hmoždinku, která by mohli i chytnout.

Náš nástěnný profil je z jednoho kusu-začíná na pravé zdi, pak je nastřihnutý pravý kout, pak nastřihnutý pravý roh, pak nastřihnutý levý roh, pak nastřihnutý levý kout a profil je ukončen na levé zdi. Celý profil je uchycen v levé a pravé zdi a jedním šroubem do obestavby komína (je tam 10cm tvárnice a šroub s hmoždinkou tam je napodél, ne napříč). Zbytek profilů je zavěšeno, takže nijak komín nezatěžují.

Sádrokarton v obýváku

 

 

Tak a máme hotovou další část. V obývací pokoji máme složenou hromadu sádrokartonových desek, které musíme nejdříve zpracovat, abychom se tam pohnuli, takže příště se podíváme na montáž desek v pokojích.

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net