Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

130.Sádrokartonové podhledy II.část

 

 

 

 

 

 

 

Minule jsme namontovali první stropní konstrukce a dnes si ukážeme umístění tepelné izolace do této stropní konstrukce.

Polovina listopadu 2013

 

Hned další den po montáži profilů jsme začali usazovat tepelnou izolaci. Většina lidí zná tuto izolaci jako „skelnou vatu“ . Dnes jsou technologie na úplně jiné úrovni než před dvaceti lety. Izolace je v různých tloušťkách, v různých délkách, mohou být rolované nebo deskové. Některé značky jsou měkké, jiné jsou pevnější, některé levné a některé dražší.

Vzhledem k tomu, že máme velmi složitě řešený strop (máme na mysli dřevěnou konstrukci), máme i složitě řešenou tepelnou izolaci. Mezi menší trámy dáme 16cm vysokou izolaci a napříč příjde 10cm izolace. Šestnáctka nám utěsní prostor mezi trámy a desítka nám vše zakryje.

Dlouho jsme uvažovali, jakou izolaci vybrat. Jestli deskovou, nebo rolovanou. Nakonec jsme si spočítali, že pokud bychom použili deskovou, buď by nedržela, nebo bychom měli veký odpad. Takže to vyhrála rolovaná, která ve finále pro naše potřeby byla perfektní.

Na prvním obrázku je vidět usazení prvních dvou kusů vaty. Balík jsme rozmotali, změřili jsme rozteč mezi trámy, přidali dva centimetry a potřebnou délku jsme uřízli. Uříznutý kus jsme provlékli mezi profily a vsunuli mezi trámy. Tím, že byla šířka o dva cm delší, rozepřela se vata mezi trámy a držela. Víc cm nedoporučujeme, protože pak má deska tendenci se prohnout a začne padat.

Obraz2103

 

 

 

 

 

 

 

 


Ruční nářadí

Kupte si ruční nářadí za výhodnou cenu u odborníků s ručním nářadím!


Stejným způsobem jsme pokračovali dál. Jeden kus vedle druhého. Pokud jsme museli na konci místnosti vatu uříznout, pokud to šlo, začali jsme zbytkem novou řadu.

Obraz2104

 

 

 

 

 

 

 

 

Řady postupně přibývaly a zásoby izolace se zmenšovaly.  A ještě maličkost, u zdí jsme nechávali vatu delší a snažili jsme ji prostrčit jako by do další místnosti, aby nám nad zdmi nevznikly prostory bez vaty.

Obraz2105

 

 

 

 

 

 

 

 

Někde se vata trošku prověšovala, ale většinou držela a nepadala. A i kdyby spadla, nic by se nestalo, protože by jí zachytila konstrukce.

Obraz2106

 

 

 

 

 

 

 

 

Když byla 16ka hotová v celé místnosti, začala se usazovat desítka. Upřímně řečeno, po dobrých zkušenostch s 16kou, byla práce s desítkou o mnoho horší, protože vata byla slabší, tudíž měkčí a koutila se.  Už to nebyl „balík“ , ale spíš „deka“. Nejdříve jsme zkusili cca dvoumetrový kus provléknout nad konstrukcí.

Obraz2107

 

 

 

 

 

 

 

 


RučníNářadí.cz

Vyberte si z nabídky ručního nářadí Snadný a rychlý nákup i na splátky!


 

Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to, tak jsme se rozhodli a dávali jsme pruhy po celé délce místnosti a provlékali jsme je nad konstrukcí. Vzápětí jsme narazili na další problém. V provlékání nám vadily dráty, na kterých visela stropní konstrukce.

Obraz2108

 

 

 

 

 

 

 

 

Měli jsme dvě varianty řešení. Buďto jsme daný pruh jen nařízli v místě drátu, aby se drát mohl vsunout do vaty,  nebo jsme pak v dalších místonstech pruh rozřízli napodél tak, abychom měli šířku, kterou jsme se drátům vyhnuli. Tam, kde vata zakrývala hlavní nosný trám, vznikala boule. Problém jsme vyřešili sponkovačkou a vatu přicvakli sponkami k trámu a tím bouli zmáčkli.

Obraz2109

 

 

 

 

 

 

 

 

 



V místě průchodu kabelu jsme udělali do vaty díru a kabel jednoduše protáhli. Tak a máme vatu v přístavbě hotovou.

Obraz2142

 

 

 

 

 

 

 

 

A příště se podíváme na stropní konstrukce v dalších místnostech.


 


net-synergy-468x282.jpg

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net