Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

123.Přípojka vodovodu a vodoměr

V našem 109.článku jsme usazovali vodoměrovou šachtu a ukládali potrubí směrem k domu. Dnes přišel čas na připojení k vodovodnímu řádu.

S vodárnami je vše domluvené. Přijedou připojit naši vodoměrovou šachtu a namontovat vodoměr, ale zbývá pouze otázka, kdo vykope výkop a obnaží vodovodní potrubí? Buď vodárny za cca 15tisíc, nebo my za mnohem méně. Ale protože 15tisíc nám přišlo opravdu hodně, rozhodli jsme se pro druhou variantu.

Původně jsme chtěli využít našeho velmi šikovného bagristu, ale zjistili jsme, že v místě, kde chceme kopat je telefonní kabel, takže jsme museli kopat ručně. Trn z paty nám vytáhl jeden náš známý, který byl ochotný výkop vykopat.

výkop

 

 

 

 

 

 

 

Samotný výkop měl být široký cca na lopatu (povede v něm jen jedna trubka) a hluboký cca jeden metr, ale jako problém se ukázalo obnažení trubek. Díra musela obnažit přibližně metr potrubí, aby na něj potom mohli vodárny nasadit vrtací nástavec. Další problém byl v hloubce potrubí. Původní informace byla, že potrubí je přibližně 1,5-2 metry pod zemí. Známý kopal a kopal, už nebyl vidět jak byl hluboko, ale trubka pořád nikde. A protože známý už telefonní kabel našel před nějakou chvílí, rozhodli jsme se, že využijeme techniku a povolali jsme na pomoc bagr. Bagr během chvilky odbagroval obrovské množství zeminy, rozšířil tím jámu a po chíli narazil na trubky vodovodu. Nakonec byly asi 2,5m pod zemí. Známý nakonec trubky očistil i zespodu a teď už můžeme pozvat vodárny aby udělaly přípojku.

kopání vodovodu

 

 

 

 

 

 

 

Druhý den ráno přijeli dva maníci s dodávkou a pustili se do toho. Odpoledne, když jsme přišli z práce, bylo už hotovo. Ve výkopu byla černá tyč (hlavní uzávěr vody) a od ní plastová trubka.

Vodovodní přípojka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trubka pokračovala výkopem…

vodovodní přípojka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

směrem k vodoměrové šachtě,….

přípoj do vodoměrové šachty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ve které byl namontovaný nový vodoměr a uzávěr pro přívod do domu.

vodoměrová šachta

 

 

 

 

 

 

 

Hned jak to bylo možné, přijel opět náš pan bagrista, aby díru i výkop zasypal. Hrozilo totiž nebezpečí, že do jámy někdo spadne. Nejdřív jsme do jámy nasypali písek, aby se trubky nepoškodili padajícími kameny a hlínou. Písek zakalil vodu, která se tam zatím stáhla.

zasypání vodovodu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A pak už se začala do jámy sypat hlína a během chvíle jáma nebyla.

zásyp vodovodu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na konec jsme na hlavní uzávěr namontovali zvoneček (kryt s poklopem), aby byl uzávěr chráněný a také se mohl kdykoliv přívod uzavřít.

hlavní uzávěr vody

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak a máme hotovo. No a příště se podíváme, jak nám firma položila systémové desky. Nevíte co to je? Nechte se překvapit. 🙂

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net