Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

10 krásných domů u vody

Určitě jste viděli film Dům u jezera, kdy Sandra Bullock koupila nádherný dům na břehu jezera. My vám dnes chceme ukázat hned 10 krásných domů u vodní plochy.Každý dům reprezentuje svého majitele a současně o něm něco prozrazuje. Tak jako sruby vlastní lidé s láskou ke dřevu a přírodě, jako horské chalupy mají rádi lidé s láskou k horám, tak domy u vody nebo na vodě mají rádi lidé s láskou k vodě.

Jeden z hlavních důvodů, proč si lidé pořizují domy u vody je ten, že je vodní hladina uklidňuje a dává člověku pocit klidu. Další důvod může být vlastnictví lodi a její používání, rybaření, příjemné šplouchání vody nebo jen krásný výhled.

My jsme dali dohromady kolekci 10 nádherných příkladů těchto domů. Od jednoduchých tvarů až k zajímavému domu ve tvaru létajícího talíře. Tyto domy jsou více než jen obytný prostor, jsou ukazatelem určitého životního stylu.

 

1.Muskoka Loděnice. Dům se nachází v Muskoka Lakes v Ontariu (Kanada). Tento dům je postaven ze dřeva a najde v něm ložnici, koupelnu a obývací pokoj. Kromě toho má ohromující střešní terasu a pro milovníky lodí nezbytnou loděnici.

 

 

2.Lake Union Plovoucí dům. Tento plovoucí dům v Lake Union, Seattle, plně využívá jeho umístění. Nejen, že poskytuje nádherný panoramatický výhled, dům je navržen takovým způsobem, že umožňuje maximální funkčnost.

 

 

3.Lake Rotsee útočiště. Pokud si myslíte, že tento dům vypadá jako umělecké dílo, máte pravdu, protože je to kombinace sochařství a funkční budovy. Tato třípatrová budova se nachází v Rotsee, Lucernu.

 

 

4.Lake House. Tento dům je koncept od Djordje Stevanovic od Srbska. Je krásný nejen pro podrobnosti zapojené do exteriéru, ale také pro jeho jednoduchost. Jedinečná kombinace materiálů dělá tento dům sofistikovaným, ale současně pohodlným.

 

 

5.Lake House Hutchison & Maul architektury. Nachází se na břehu jezera Washington a díky svému designu se skvěle začlenil do okolní přírody. Materiály, jako je měď a dřevo, propůjčují domu průmyslový a moderní vzhled.

 

 

 

 

6.Hardanger zátiší. Toto zátiší je jednoduchý, 15 metrů čtverečních velký prostor ze skla a dřeva. Byl navržen dvěma mladými norskými architekty a umožňuje, aby se člověk více přiblížil přírodě.

 

 

7.Croft Residence. Tento dům se nachází na jižním pobřeží Victorie v Austrálii a má jedinečný tvar půlměsíce. Při pohledu, jako by se vynořil ze země samotné, a nabízí široký výhled na okolní venkovské krajiny.

 

 

8.Haus am See. Tento dům stojí v Korutanech v Rakousku. Je zasazen do oázy zeleně a svým majitelům nabízí pohled na malebné jezero, které se rozprostírá kousek pod ním.

 

9.Skleněný dům . Skleněný dům stojí na okraji vody v Lakefield, Ontario, Kanada. Tento zcela moderní design, přináší dům k životu tím, že nechá přírodu dělat nezbytnou práci.

 

10.Plovoucí dům. Architekti navrhli tento plovoucí dům u jezera Huron. Ocelové pontony, které nesou tento dům nad vodou, je určitě to minimální na exteriéru domu, co zaujme vaši pozornost.

Zdroj: hongiat

 

Také byste chtěli mít dům u vody? A který dům se vám líbil nejvíc? 🙂

Pokud se vám náš článek líbil, budeme rádi za sdílení a like. Děkujeme. 🙂

 

Přidejte se k nám!

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net