Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Zrychlete stavbu domu o měsíce s montovanou hrubou stavbou

Čas jsou peníze. Na stavbě to platí snad více, než kdekoliv jinde. Ale právě zde se času mnohdy nedostává. Prodlužování doby výstavby se tak může pěkně prodražit díky vedlejším nákladům, které s každým dnem stavby narůstají. Toužíte-li ve svém budoucím domě bydlet co nejdříve, využijte výhod montované hrubé stavby, která zkracuje dobu výstavby až o měsíce.

hruba-stavba

 

Montovaná stavba nerovná se dřevěná!

Vybaví-li se vám při vyřčení slov “montovaná stavba” dřevěný domeček lepený z trámů, desek a izolací, pak vás rádi vyvedeme z omylu. Montovaná stavba může být i z pevného a dlouhověkého materiálu. Staví se z velkoplošných dílců z keramického betonu. Tyto dílce se jeden po druhém pečlivě připravují ve výrobě. Na hotové základové desce se pak během 2-4 stavebních dnů spojí a vy můžete vzápětí pokračovat se stavbou střechy, výplněmi otvorů apod. Minimum použitých mokrých procesů přináší další výrazné urychlení. Dům nemusí vymrznout přes zimu. Je možné se do něj nastěhovat ihned po dokončení výstavby.

 

 

Montované domy z přírodního keramického betonu najdete na české trhu pod názvem Dům jedním tahem (DJT). Tyto domy mají obdobné vlastnosti jako cihlové domy – příjemné vnitřní klima (v zimě hřejí, v létě chladí) a dlouhou životnost. Navíc mají ale i celou řadu dalších výhod.

 

  • Keramický beton se vyznačuje vysokou pevností a žáruvzdorností, jako běžný beton. Oproti němu má ale navíc nižší objemovou hmotnost a skvělé zvukové a tepelně izolační vlastnosti. Technologie DJT umožňuje stavbu úsporných, nízkoenergetických i pasivních domů.

 

  • Stěny mohou být mnohem tenčí, než u cihlových staveb. Zbývá tak mnohem více prostoru pro vaši rodinu. U patrového domu se zastavěnou plochou 10×10 m se jedná až o 11m2.

 

  • Drážky a prostupy v dílcích pro rozvody topení, vody a kanalizace jsou včetně krabiček a vytrubkování pro elektroinstalace, připraveny již z výroby. V případě potřeby lze však do snadno opracovatelného keramického betonu potřebné drážky přidělat.

 

  • Dílce mají z výroby hladký povrch. Pro konečnou vnitřní úpravu hladké strany dílce (od formy) stačí pouze stěrka. U hrubé strany dílce (ručně hlazené) lze použít jednovrstvou sádrovou omítku. Toto řešení přináší značnou úsporu v provedení omítek oproti zděným konstrukcím.

 

  • Dům si lze nechat postavit do fáze hrubé stavby, domu k dokončení, nebo domu na klíč.

 

 

Typové projekty s možnostmi individuálních úprav

katalogu typových domů od Dům jedním tahem najdete 25 úsporných domů a 8 nízkoenergetických a pasivných domů, u nichž lze přizpůsobit dispozici, posunout okna, přistavit garáž apod. Typový projekt k domu získáte při objednávce stavby od Dům jedním tahem zcela zdarma. Nyní navíc získáte dotaci na vyřízení stavebního povolení!

Další informaci o Domech jedním tahem a mimořádných nabídkách získáte na webu  www.dumjednimtahem.cz.

 

logonove_male

 

 

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net