Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Venkovský dům

Uvažujete o stavbě domu, nebo o rekonstrukci? Už máte vybraný projekt, nebo nevíte, kde při rekonstrukci začít? S pomocí přichází projekt Venkovský dům.

Projekt Venkovský dům se snaží ctít a navázat na tradiční mimoměstskou zástavbu typickou především pro česko-moravský makroregion. Domy z naší dílny nemají ambice šokovat, či přepisovat učebnice architektury, ale snaží se o neokázalý a ekonomicko-sociálně přívětivý přístup k obyvateli. Hlavními krédy tohoto přístupu jsou:

 

  • Možnost částečné, či úplné svépomocné realizace
  • Střídmost a maximální efektivita a praktičnost návrhu
  • Respektování charakteru okolní tradiční zástavby a úcta ke krajině
  • Předávání nabytých zkušeností dále formou seminářů a odborných knih

venkovský-dům-střední

 

S přibývajícími zkušenostmi ze staveb a rekonstrukcí domů jsme začali na našem webu Venkovský dům  publikovat celou řadu tematických článků, ve kterých jsme reflektovali především opakující se dotazy a starosti našich zákazníků. Celá tato aktivita vyvrcholila vydáním několika knih se stavební tématikou a otevřením sekce stavební knihy, ve které si lze vybrat z několika titulů více či méně se věnující stavbě domu svépomocí, či rekonstrukci domu.

kniha-stavba-domu-svépomocí

S přibývajícími realizacemi venkovských domů jsme si stále více začali všímat nedoceněného stavebního fondu, který nám zbyl po předcích, a který čeká na rekonstrukci. Proto jsme začali kooperovat s odborníky na rekonstrukce převážně zděných staveb a začali jsme našim klientům nabízet alternativu ke stavbě nového domu. Touto alternativou není nic jiného než rekonstrukce starší stavby. Na základě našich zkušeností z praxe jsme formulovali základní obecné výhody rekonstrukce, které však nutno podotknout nemusí vždy platit. Vše záleží na konkrétním případu. Těmito výhodami jsou:

 

  • Často kvalitní lokalita uprostřed organizované původní rostlé zástavby.
  • Někdy kompletně odpadá nutnost administrativních procedur na úřadě, včetně nákladů s tím spojených.
  • Možnost postupné rekonstrukce na základě Vaší aktuální finanční situace a nálady. Nemusíte být zatíženi a tlačeni hypotékou.
  • Materiály a stavební prvky ze starší produkce jsou často daleko kvalitnější, než materiály soudobé.
  • …a mnoho dalšího.

kniha rekonstrukce domu

 

Projekt Venkovský dům je již etablovaným prvkem na české stavební scéně a díky vzrůstajícímu zájmu o stavbu či rekonstrukci domu s minimálními náklady má stále větší množství příznivců. Pod heslem „způsob rodinného bydlení nesmí být módní záležitostí“ i nadále zpracovává projekty a rekonstrukce rodinných domů a píše odborné knihy se stavební tématikou.

krov středního domu

Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám odpovíme:
tel.: +420 721 222 146
e-mail: info@venkovskydum.cz

www.venkovskydum.cz 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net