Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Proč platit zbytečně za topení?

Říkáte si, že ročně protopíte spoustu peněz a už vás nebaví ty vysoké provozní náklady? Tak proč netopíte zadarmo a nemáte nulové provozní náklady? Říkáte si, že to nejde? Ale ano, jde!

 

Jediné, co k tomu potřebujete je teplovzdušný solární kolektor. Že nevíte, co to je?

 

Teplovzdušný solární kolektor přeměňuje na principu fototermického jevu v uzavřeném prostoru energii ze slunečního záření na energii tepelnou a na energii elektrickou, s upraveným procesem šíření tepla v prostředí, kde je teplonosnou látkou vzduch.

Konstrukce kolektoru je složena ze tří plošných deskových konstrukcí, umístěných v hliníkovém rámu. Jsou použity materiály vhodné pro proces energetické přeměny. Energetickým zdrojem pro integrovaný bezložiskový ventilátor je fotovoltaický článek, který představuje jediný spotřebič s aktivní funkcí celého systému (více viz modelová řada)

Energetickou konverzi, probíhající v kolektoru, ovlivňuje přímý dopad mikrovlnného spektra slunečního záření. Díky ní proudí upravený čerstvý vzduch s přidanou tepelnou energií do vyústění kolektoru.

 

Rozumíte odborným termínům? Pokud ne, tak zde je laické vysvětlení:

Teplovzdušný solární kolektor je plastová deska, která se přimontuje na zeď domu a jak se do ní začne opírat sluníčko, vytváří se v ní teplý vzduch, který je ventilátorem vháněn do místnosti, kterou tím vyhřívá. Jednoduché, ne?

dům1

 

Funkce teplovzdušného solárního kolektoru

Přivytápění – Kolektor díky řízenému průběhu teplovzdušného proudění ohřívá vnitřní klima objektu v závislosti na intenzitě slunečního záření.

Větrání – Díky přívodu filtrovaného a již i ohřátého čerstvého venkovního vzduchu větráním mění kolektor skladbu vnitřního klimatu navazujícího prostoru či objektu a tím učinně bojuje proti SBS (Syndromu nezdravých budov)

Vysušování – Druhotným efektem dlouhodobého větrání je vysušující účinek a odvlhčování vyšší cirkulací přirozeného proudění a tím odvádění vzduchu s vyšší relativní vlhkostí.

Filtrace – Vnější i vnitřní vzduch, který je vháněn do objektu je nejen ohříván, ale i filtrován (zbaven pachů a drobných částic).

dum2

 

Modelové řady

Variantně použitelné modelové řady vycházejí jednak z velikosti plochy apertury, ale zejména způsobem řešení přívodu vzduchu do vnitřního prostředí kolektoru. Základem je řada „CLASSIC“ s přívodem pro vstup venkovního vzduchu z exteriéru, na níž navazují modely řady „EXTRA“, univerzální model pro použití vstupu venkovního vzduchu z exteriéru i interiéru prostoru s upravovaným vnitřním prostředím a na tuto navazují modely řady „COMFORT“ s přívodem pouze z prostoru s upravovaným vnitřním prostředím.

Záruční doba kolektorů 5 let

Předpokládaná životnost kolektorů 25–35 let

kolektor

 

Další velmi zajímavou vlastností kolektoru, především CLASSICu, je že zbavuje objekty vlhkosti a plísní tím, že valí masu teplého vzduchu do místnosti. Tím vytlačuje studený, vlhký a zatuchlý vzduch přirozenými netěsnostmi ven. Neustálá obměna čerstvého čistého vzduchu má tak velmi pozitivní vliv na Vaše zdraví.

Delším používáním kolektoru stoupne v objektu stálá teplota o 2-4 °C a tím úspora na topení o cca 30%. V chatách a chalupách mimo sezonu dochází k samočinnému větrání a temperování pouze sluneční energií bez dalších provozních nákladů.

Pokud si říkáte, že k vám by se kolektor nevešel, máme dobrou zprávu. Tyto kvalitní české výrobky se mohou vyrobit na míru vaší nemovitosti. A to jak v klasickém provedení, tak například s dřevěným rámem.

dum3

 

A pro toho, kdo by chtěl vidět jednoduchost a rychlost montáže, máme i video.

 

logo

 

obchodní zástupce společnosti R.M.S. Solar Heat s.r.o.
výrobce teplovzdušných solárních panelů

telefon: +420 608 855 578
e-mail: obchod.sokolov@rms-solarheat.cz

web: www.solarheatsokolov.cz

fb

 

 

 

 

1 Comment

  1. Jiří Vosátka Jiří Vosátka
    22.3.2016    

    Obyčejná Trombeho stěna, kterou si každý kutil vyrobí sám. A ta cena – 20 – 25 000,- ?? Za jeden metr?? Normální Česká vychcanost! Cena ventilátoru na 12V který stojí 50,- Kč a za cenu 1000,- Kč?? A tak je to se vším.
    Trombeho stěna – super nápad – ale nebuďte hloupí! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net