Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Popínavé rostliny zkrášlí i Vaši zahradu

Každý jistě zná domy porostlé břečťanem, ale to zdaleka není jediná rostlina ani místo, kde se s popínavými rostlinami můžeme setkat.

Obrůstají dekorativní oblouky, sloupy, pergoly i stromy a ploty.  Nabízí širokou paletu barev květů, druhů listů i rozličných vůní, které budou zdobit Vaši zahrádku několik měsíců v roce. Navíc poslouží i jako ochrana před sluncem nebo zvědavými pohledy sousedů.

oblouk

 

Dalším místem, kam se hodí přírodní ozdoba, je vstupní branka. Zvýrazní ji třeba ocelový oblouk, porostlý růžemi nebo stálezelenými druhy keřů a stromů. Mezi ty, které dorůstají 2,5 m a více patří např. bobkovišeň lékařská, ptačí zob, zimolez lesklý, aukuba japonská, některé druhy tisů, dříšťálů a bambusů. Na výšku, kterou rostlina dorůstá, se zeptejte předem. Oblouk pak vyberte dostatečně vysoký, abyste pod ním prošli i když bude zarostlý a neničily jste části listů a květů.

oblouk1

 

K vytvoření tunelu umístěte dva nebo více oblouků za sebou, vzdálenost mezi nimi záleží na použité rostlině. Pořídit můžete i vchodovou branku s dvířky, která splňuje funkci ochranou i dekorativní. Vyrobená je z nerezivějících materiálů, které nešpiní a mají dlouhou životnost. Chránit Vás bude ihned a Vy k obrůstu můžete vybrat i některý z pomaleji rostoucí druhů, které mívají hustěji prorostlé větve a vytváří lepší ochranu.

 

růže

 

Popínavé rostliny vyžadují nejvíce péče v prvních letech, kdy se vytváří základ pro další růst. Je třeba je minimálně 1x týdně zatřihnout, jinak větve utvoří spletenec, který nedovolí rostlině růst dále do výšky. V horní části pak budou chybět listy i květy a nemuselo by dojít ani k propojení a vytvoření celistvého přírodního oblouku a ten ocelový by byl vidět.

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net