Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Pokud stavíte zapuštěný bazén, izolujte Liaporem a ušetříte.

Výběr bazénu je většinou záležitost celé rodiny. Pokud máte vybráno, nezapomeňte zvážit materiál na stavbu bazénu. Jestliže zvolíte pro obsyp bazénu kamenivo Liapor, snížíte náklady na ohřev vody.

 

Stavba bazénu s obsypem z Liaporu

Většina zapuštěných bazénů vyžaduje nejprve řádné založení. Ve vyhloubené stavební jámě je nutné připravit pevnou základovou desku, na kterou se usadí bazén. Prostor kolem usazeného bazénu je třeba vyplnit. Místo betonáže, nebo běžných kameniv můžete pro obsypání bazénu využít lehké keramické kamenivo Liapor (známé také jako keramzit), které díky výborným tepelně izolačním vlastnostem, nízké objemové hmotnosti, pevnosti, trvanlivosti a dalším pozitivům, přináší oproti konkurenčním materiálům mnoho výhod.

 

Snadné použití pro všechny typy zapuštěných bazénů

Obsyp zapuštěného bazénu pomocí keramického kameniva Liapor je snadný a rychlý. Lze jej použít při realizaci všech typů zapuštěných bazénů (plastových, ocelových, betonových, atd.). Postup je obdobný, jako při využití jakéhokoliv jiného kameniva. Materiál se ukládá a hutní lehkou vibrační deskou ve vrstvách po 30 cm až do požadované výšky. Tímto způsobem vznikne homogenní tepelně izolační vrstva, která také zamezuje následné možné deformaci bazénové skořepiny. Po dosažení požadované výšky zásypu se provedený zásyp kameniva Liapor překryje geotextilií a provede se finální navržená úprava okolí bazénu.

 

Skvělé izolační vlastnosti a další výhody

Hlavní výhodou jsou skvělé tepelně-izolační vlastnosti Liaporu. Voda v takto izolovaném bazénu bude pomaleji chladnout a nebude nutné ji tak často ohřívat. Pokud bude vodu v bazénu ohřívat pouze slunce, můžete si tak prodloužit koupací sezonu. Pokud budete používat ohřívač vody, můžete díky Liaporu snížit náklady na jeho provoz. Kamenivo Liapor má mnoho dalších výhod.

 

Pro obsypy bazénů je vhodné použít materiál Liapor frakce 4-8 /350, který lze zakoupit v balení po 50 l přes e-shop obchod.liapor.cz. Liapor lze dodat ale i ve větším balení – ve velkoobjemových vacích o objemu 1 000 l, případně volně ložený. Pro bližší informace kontaktujte našeho obchodně-technického poradce výrobce .

No řekněte sami, co si přát víc, než mít příjemně vyhřátý bazén, který vydrží dlouho krásně teplý?

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net