Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Pletivo na plot – 5 nejčastějších otázek při stavbě nebo rekonstrukci plotu

Společnost Pletiva Dobrý a Urbánek s.r.o. je největším online prodejcem sortimentu pletiv a plotů na trhu. Zabývá se prodejem, montáží, dopravou a komplexním systémem služeb spojených se stavbou plotů. Níže představujeme nejčastější otázky a odpovědi, které budete pro stavbu či rekonstrukci plotu potřebovat.

     1) Jaké pletivo vybrat?

Před výběrem pletiva se zamyslete nad ekonomickými, estetickými  a bezpečnostními požadavky včetně umístění plotu v terénu (ve svahu a členitém terénu doporučuje umístit čtyřhranné pletivo). Nejlevnější a nejprodávanější variantou je poplastované čtyřhranné pletivo zelené barvy a výšky 150 cm. S pletivem se snadno manipuluje i v náročném terénu a lze jej nainstalovat i svépomocí. Pokud máte na zahradě psa, měli byste uvažovat o variantě pletiva, které nelze jednoduše rozplést  – svařované pletivo. Pletivo je v každém bodě dotyku drátů pevně svařeno a odolá tak větší zátěži. Sortiment svařovaných pletiv zahrnuje klasické zelené provedení (poplastované pletivo)  i moderní antracitovou barvu.  Elegantnější a pevnější variantou svařovaného pletiva jsou plotové panely 2D (plochá tabule se zdvojeným horizontálním drátem) nebo 3D panely s prolisem. Všechny druhy pletiv a další možnosti oplocení jako gabiony, kované ploty, betonové ploty, atd.,  nakoupíte jednoduše na www.pletivadobry.cz.

 

plot1

Poplastované pletivo 150 cm – nejprodávanější pletivo v ČR

 

2) Jak nakoupit, aby Vám nic nechybělo?

Nejste si jisti správným výběrem pletiva? Máte speciální technické požadavky na stavbu plotu, např. plot ve svahu? Poraďte se s odborníky! Na www.pletivadobry.cz naleznete v každém detailu produktu všechno doporučené příslušenství nebo zašlete poptávku zde, kde Vám ZDARMA vytvoří kalkulaci kvalifikovaní odborníci na stavbu plotu.

plot2

Svařované pletivo – lze jednoduše instalovat bez většího množství příslušenství

 

3) Budu potřebovat stavební povolení?

Na stavbu plotu nepotřebujete dle současné legislativy (Stavební zákon § 103, odstavec e) bod 14) žádné stavební povolení, ale územní souhlas, který vyžaduje souhlas všech osob stavbou dotčených.  Stejný souhlas budete potřebovat i v případě rekonstrukce plotu, změna výšky, materiálu nebo zásadního vzhledu plotu. Před výběrem oplocení si zjistěte, zda neexistuje regulační plán v dané lokalitě např. pro výšku plotu. Pro územní souhlas si vytvořte jednoduchý dokument k podepsání sousedy a obcí, samotnou žádost pak podáte na stavebním úřadě.

plot3

Kované ploty – územní souhlas potřebujete i při zásadní změně materiálu plotu

 

4) Nemám možnost vlastní dopravy rozměrného pletiva, co s tím?

Objemné pletivo může být obtížné dopravit na požadované místo. Pletiva Dobrý a Urbánek s.r.o. zajišťují dopravu kdekoliv v ČR za 1. uzamykatelné dveře již od 149 Kč! Více informací zde.

plot4

Plotové díly –využijte možnosti dopravy pletiva za 1. uzamykatelné dveře!

 

5) Zkusím postavit plot svépomocí nebo přenechám stavbu profesionální firmě?

Nemáte dostatek času nebo si na stavbu plotu netroufnete. Přenechejte stavbu plotu profesionálům. Cenu poptáte jednoduše zde. V případě stavby plotu svépomocí, najdete celou řadu návodů na stavbu klasického čtyřhranného pletiva, svařovaného pletiva, podhrabových desek, zemních vrutů a mnohem více. Na montáž plotu existuje celá řada šikovného nářadí. Ušetřete si čas zapůjčením specializovaného nářadí (pro větší objednávky je nářadí zapůjčováno zdarma).

plot5

Půjčovna nářadí – speciální nářadí ulehčí montáž plotu

 

Pletiva Dobrý a Urbánek s.r.o.
e-shop: www.pletivadobry.cz
tel.:  +420 606 03 33 91

Adresa prodejny:
Areál Holoubek, objekt „B“
Ledce 99
330 14 Ledce u Plzně

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net