Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

O nás

      Před nějakou dobou jsme se rozhodli, že si pořídíme domeček. Nejdřív jsme dlouho uvažovali, že koupíme nějaký starší. Že si ho budeme pomalu v klidu opravovat, užívat si zahrádky a radovat se z domečku.

    Prohlíželi jsme si nabídky realitních kanceláří, zajímavé domečky jsme postupně navštěvovali a po nějaké době jsme zjistili, že koupě staršího domečku nepřipadá v úvahu. Buď byla naprosto nesmyslná cena, nebo byl domeček v hrozném stavu a jeho rekonstrukce by stála stejně, jako celý dům, nebo byl na špatném místě, nebo byl problém v pozemku, atd., atd..

      Když jsme vše spočítali, dospěli jsme k závěru, že nový domeček nás vyjde téměř stejně, jako dům starý. A tak jsme se začali jsme se ohlížet po pozemku.

      Pozemků bylo na trhu spousta. Malé, velké, zasíťované, ale i bez sítí, blíže k městu, ale i dále od města. Nakonec jsme si vybrali středně velký pozemek, poblíž města a v dosahu městské hromadné dopravy. Pozemek jsme měli, ale co a jak budeme stavět?

      Bylo několik variant. My jsme se rozhodli, že si domeček navrhneme sami a postavíme si ho také sami. Navštívili jsme pár známých, poptali jsme se, ale nejvíce informací o stavbě jsme získali z internetu. Bylo to složité. Každé stránky obsahovaly jen určité informace, ale nikde jsme nesehnali informace o rozdílech v materiálech a o stavebních postupech pohromadě.

      Přesto jsme se do stavby pustili. Něco málo práce za nás udělaly specializované firmy, ale většinu jsme zvládli sami. Začali jsme základovou deskou (cca květen 2011-listopad 2011), obvodové zdivo + komín + střecha (cca duben 2012-prosinec 2012), příčky + rozvody + omítky + podlaha (leden 2013-prosinec 2013), stropy + štuky + dlažby + obklady (leden 2014-září 2014). Přibližně čtyři roky práce, ale v říjnu 2014 jsme kolaudovali. Nemáme úplně hotovo a čeká nás ještě spousta práce, ale bydlíme ve svém vysněném domečku.

      Rozhodli jsme se, že všem stavebníkům ukážeme, jak jsme stavěli. Pomůžeme a poradíme, ukážeme co se jak dá udělat, vysvětlíme proč jsme to tak a tak udělali, atd. Chceme, aby naši čtenáři na našich stránkách našli nejen návod, ale i inspiraci, a to nejen o samotné stavbě, ale i o zařízení domácnosti a vše o zahradě. Prostě o všem, co je okolo domečku. Prostě vše na jednom místě. Jednoduché a přehledné.

      A tak vznikly tyto stránky. Budeme rádi, když se vám budou líbit, když zde najdete vše, co ke své stavbě potřebujete, a když nám napíšete co byste ještě na našich stránkách chtěli najít. Budeme rádi za všechny vaše reakce.

       Pokud by vás zajímaly naše zkušenosti během stavby našeho domečku, ve složce „Naše stavba“ najdete rozsáhlý seriál o stavbě našeho domečku.

Váš

Boris Musil

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net