Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Lícové cihly a cihlové pásky

Stejně tak, jako si majitelé aut snaží svého miláčka vyšperkovat a mít ho co nejkrásnějšího, chtějí stejně tak mít majitelé domů své domy co nejkrásnější.

23

Ještě před samotnou stavbou vymýšlejí tvar svého vysněného domu, plánují jakou pořídí střechu, jaká budou mít okna a dveře, ale také jakou si pořídí fasádu. Faktem je, že většina z nich spíše uvažuje, jakou bude mít barvu, ale najdou se i takoví, kteří chtějí mít něco zajímavého a zvláštního.

 

29

Jednou z možností mohou být lícové cihly nebo cihlové pásky. Že nevíte, co to je?

24

30

Lícové cihly jsou pohledové cihly, které se používají především pro dekorační účely. Mohou se používat jak pro interiéry, tak pro exteriéry. Jsou vhodné pro předsazené stěny, stavbu krbů, zídek a plotů. Vyrábějí se dvěma možnými způsoby. Buď ražením, kdy se hmota narazí do formy, nebo tlačením, kdy se hmota protlačuje skrz formu a následně je hmota nařezána na jednotlivé cihly.

13

Cihlové pásky se používají především na obklady stěn. A to jak v interiéru, tak v exteriéru. Mohou to být obytné místnosti, kanceláře, haly, ale také obklady fasád. Přesto, že se jedná o cihlu, mohou se pásky lepit i na zateplenou fasádu, tj. i na polystyren a na vatu. Tímto se tento zajímavý prvek dostává na přední místo v materiálech, které se mohou používat na dekoraci domu.

21

Velmi zajímavá, kromě použití, je i údržba. Všechny tyto cihelné výrobky jsou totiž bezúdržbové. Není potřeba žádná penetrace, žádný nátěr ani žádná další starost. Postavíte nebo nalepíte a máte hotovo.

17

Lícové cihly a cihlové pásky se vyrábějí ve třech základních druzích. Nejpoužívanější jsou rustikální (mají ruční vzhled), klasické (hladký pískový povrch) a nejlevnější klinker (hladký, až lesklý povrch). Samozřejmostí je velká škála barevných vzorů a tvarů.

10

Pokud se tedy rozhodnete pro stavbu plotu nebo obklad fasády, rozhodně nezapomeňte vzít v úvahu právě lícové cihly a cihlové pásky. Určitě neuděláte chybu.

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net