Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Je lepší koupě moderního domu nebo investice do rekonstrukce?

Přemýšlíte o koupi nového rodinného domu? Určitě se rozhodujete, jestli investovat do levnější nemovitosti, kterou následně zrekonstruujete nebo koupit již moderní dům, ovšem dráž. Poradíme Vám, jak se rozhodnout a ušetřit.

 

Nejdůležitější při rozhodování o koupi nemovitosti je samozřejmě cena. Nejen cena samotného domu, ale hlavně naše finance, které máme nebo si můžeme půjčit na hypotéku. Nyní se nabízí dvě varianty. Pokud s penězi dosáhneme sotva na milion a půl, o koupi moderního domu si můžeme nechat zdát. Bude lepší pořídit něco staršího a následně po čase provést rekonstrukci. V tomto případě je dobré si dům pořádně projít, zjistit v jakém je stavu, co vše by se muselo předělat, dodělat a zda-li se v domě dá vůbec bydlet, protože existují i nemovitosti ve stavu, který je po koupi takřka neobyvatelný a Vy musíte čekat, až si našetříte na opravu, což může trvat i několik let.

dům207

 

Rozhodli jste se tedy koupit něco staršího? Doporučujeme několik prohlídek, dům pořádně zmapovat, případně nafotit a doma v klidu prověřit, jestli se investice opravdu vyplatí. Pokud zjistíte, že ne, můžete hledat dál, což je mnohem lepší než kupovat „zajíce v pytli“, tedy dům, u kterého si nejste jisti, jestli jej vůbec opravíte dle Vašich představ.

 

dům208

 

Jsou-li Vaše investice vyšší, můžete přemýšlet o koupi již zcela nové a moderní nemovitosti. Takové doby se pohybují již v řádu několika milionů korun, a pokud jste opravdu bohatí, můžete koupit dům i za 10 milionů. I zde je nutná předchozí pečlivá prohlídka, aby Vás pak nic nezaskočilo.

 

dům209

 

Ať už se rozhodnete koupit starší dům, který si časem opravíte nebo již investujete do nové nemovitosti, je třeba si daný objekt pořádně projít, inzeráty na internetu nemusí být vždy spolehlivé. Na co je ovšem nutné myslet je půjčka. Ta Vám zaručí, že budete mít dostatek financí na nový domov, který jste si vyhlédly a je důležité mít i stálé zaměstnání, aby splácení hypotéky bylo bez problémů, protože pokud nejste milionář, hypotéky se nevyhnete.

 

dům210

 

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net