Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Jaro je správný čas na stavbu zapuštěného bazénu

Teplejší jarní počasí a finišující výprodeje bazénů v obchodních řetězcích přesvědčí nejednoho majitele rodinného domu, chaty, či zahrady ke stavbě zapuštěného bazénu. Máte-li i vy v plánu, zrealizovat letos zapuštěný bazén svépomocí, máme pro vás několik tipů.

2014-08-04 12.07.32

 

Izolujte, ušetříte!

Nezapomeňte, že péči byste při výběru neměli věnovat jen bazénu samotnému, ale také materiálům, které zvolíte pro stavbu.

 

2014-08-04 12.06.38

 

U venkovních zapuštěných bazénů v našich zeměpisných šířkách záleží především na dobré tepelné izolaci. Dobře zvolený izolant může významně snížit náklady na ohřev vody. V případě, že plánujete bazén bez ohřevu, pak si ve správně izolovaném bazénů můžete prodloužit koupací sezonu!

 

2014-08-04 12.13.18

 

Jako ideální materiál pro tepelnou izolaci zapuštěných bazénů se osvědčil Liapor – lehké keramické kamenivo, které lze využít jak pro základy bazénu, tak především pro jeho obsyp. Kromě toho, že má skvělé izolační vlastnosti, také zbytečně nezatěžuje skořepinu bazénu a zabraňuje tak nechtěné deformaci stěn.

2014-03-17 16.29.09

 

Postup stavby bazénu

Přesný postup stavby bazénu závisí do jisté míry na zvoleném typu bazénu, vybraných technologiích a pokynech výrobce. Základní postup bývá ale stejný u betonového, foliového i sklolaminátového zapuštěného bazénu.

  1. Vyhloubení stavební jámy.
  2. Vyrovnání podkladu kamenivem (už zde lze použít Liapor) následované obvykle betonáží základové desky s armaturou – dle typu bazénu.
  3. Usazení bazénu – sklolaminátové bazény se usazují na připravenou betonovou desku, u fóliových předchází montáž konstrukce, instalace fólie a její zajištění, u betonových bazénů stavba obvodových zdí…
  4. Zabudování technologie a potrubí.
  5. Obsyp bazénu kamenivem Liapor, které se hutní ve vrstvách po 30 cm (ideálně lehkou vibrační deskou). Vznikne homogenní vrstva se skvělými izolačními vlastnostmi.
  6. Překrytí Liaporu geotextilií a finální úprava okolí bazénu.

 

2014-03-17 16.31.16

 

Pro obsypy bazénů je vhodné použít kamenivo Liapor frakce 4-8 /350, které lze zakoupit v balení po 50 l přes e-shop obchod.liapor.cz. Liapor lze dodat ale i ve větším balení – ve velkoobjemových vacích o objemu 1 000 l, případně volně ložený. Obchodně-distribuční centra Liapor najdete po celé ČR.

 

2014-03-17 16.25.46

 

logo

E-shop

logo

Více informací

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net