Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Jak zabezpečit okna před zloději?

Zabezpečení plastových oken byste v žádném případě neměli podcenit. Získáte tak totiž nejen vysoce spolehlivou ochranu proti nezvaným hostům, ale v mnoha případech také proti působení přírodních živlů!

 

okno1

 

Plastová okna mají vynikající vlastnosti, ale … 

 

 

zloděj

 

 

Plastová okna patří mezi nejvyhledávanější výrobky z této oblasti. Jsou totiž poměrně levná a snadno se udržují, především ale vynikají odolností proti větru a svými tepelně-izolačními vlastnostmi. V současné době si lze navíc pořídit pestrou škálu plastových oken s různými profily a zasklením, takže je lze instalovat prakticky na všech typech soukromých i komerčně využívaných budov. Klíčové je ovšem vyřešit jejich zabezpečení, které je podstatné při ochraně před zloději.

 

profil-trojsklo-74-rovne-kridlo

Možné způsoby zabezpečení plastových oken

Pokud aktuálně uvažujete o zabezpečení plastových oken, vězte, že máte k dispozici řadu bezpečnostních prvků, jež jsou shodně vysoce kvalitní. Zabezpečit lze totiž jak kliku či panty, tak samotné sklo, a to aniž by bylo třeba stávající okna vyměnit za nová. Můžete se tedy rozhodnout pro jeden z prvků, případně zvolit jejich kombinaci (např. bezpečností kliku a folii), čímž se ochrana ještě zvýší.

  • Bezpečnostní klika. První z možností zabezpečení plastového okna. Na jakém principu funguje? Je to velmi jednoduché – po instalaci bezpečnostní kliky, kterou lze jednoduše uzamknout, totiž znemožníte otevření celého okna.

 

  • Uzamykatelný mechanismus. Okno lze zabezpečit i tímto způsobem. Zatímco u bezpečnostních klik můžete na jejich zamknutí zapomenout, zde podobné opomenutí vůbec nevadí. Uzamykatelný mechanismus je totiž zcela automatický.

 

  • Bezpečnostní folie. Rozbití okna je jeden z postupů, jak se zloději mohou dostat do budovy. Sklo se ovšem může roztříštit i v důsledku přírodních živlů anebo při nehodě. Ochranné folie pro takové případy představují perfektní, a přitom zcela nenápadné řešení.

 

  • Zabezpečení pantů. Další možností, jak se lze dostat přes okno, jsou panty, které je možné vytrhnout, navrtat či odšroubovat. Tyto okenní prvky je nicméně možné rovněž zabezpečit, a to např. vysoce kvalitní ocelí, s níž si už jen tak někdo neporadí.

 

  • Alarmy a čidla. Předchozí řešení zabezpečení plastových oken byla mechanická, existují ovšem i elektronické prostředky ochrany. Do této oblasti spadají především alarmy a čidla, jež vás upozorní na rozbití okna či pohyb v jeho okolí.

 

Z tohoto krátkého výčtu je zřejmé, že zabezpečit plastová okna je možné skutečně mnoha způsoby. Doporučujeme vám ovšem, abyste se na konkrétním typu zabezpečení poradili s bezpečnostní službou. Pak totiž budete mít jistotu, že jste pro ochranu svých blízkých a majetku udělali úplné maximum…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net