Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Jak vytvořit zajímavou dřevěnou podlahu

Jedna z možností, jak si vyrobit úžasnou dřevěnou podlahu, je poskládat si ji ze stejně vysokých špalíků.



Jako materiál pro výrobu špalíků můžeme použít větve různých stromů, které je možné nasbírat při procházce v lese. Vhodnější jsou tvrdší dřeva, aby se špalíky nerozpadly. Na průměru větví nezáleží. Naopak, různé průměry se budou lépe skládat a podlaha bude i vypadat lépe.

Špalíky je ideální řezat na pokosové pile s nastaveným dorazem, aby byly špalíky stejně vysoké.  Po nařezání je potřeba rozdělit špalíky na použitelné a poškozené, a následně u použitelných odstranit uvolněnou kůru. Na toto je možné použít dláto a kladivo.

Podlaha by měla být čistá a zbavená všech nerovností, aby se daly špalíky dobře skládat. Pamatujte, že čím lépe si podlahu připravíte, tím lépe se vám pak bude podlaha pokládat.

Poskládejte si menší část špalíků na podlahu, můžete si i vyrobit nějaký obrazec, a pak postupně špalíky přilepte. Na lepidle určitě nešetřete, aby špalíky dobře držely a neuvolnily se.

Po položení celé podlahy je potřeba celou plochu zbrousit, aby se odstranily nerovnosti a současně tak vynikne kresba dřeva. Podlahu je pak potřeba důkladně vysát a případně i vytřít, a zbavit se tak i jemného prachu.

Pak naneste na plochu špalíků tenkou vrstvu polyuretanu, která zabrání ušpinění plochy od plnící směsi. Po zaschnutí můžete mezery vyplnit buď směsí malty a pilin (80%+20%), nebo polyuretanu a pilin (hustá kaše).  Záleží na vás, jestli chcete mít šedé mezery a zvýraznit dřevěné plochy špalíků, nebo mít dřevěnou výplň a sjednocenou barvu plochy.

Po zaschnutí výplně se nanese na celou plochu vrstva polyuretanu, která vytvoří souvislou vrstvu a zakryje i drobné nerovnosti. Po vytvrdnutí máte hotovou krásnou dřevěnou podlahu.

 

Zdroj: Goods Home Desing

 


No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net