Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Jak se vyznat v plovoucích podlahách?

Popularita plovoucí podlahy roste. Současná nabídka je vskutku pestrá a ne každý tuší, jak správně vybrat vhodnou krytinu. Proto jsme pro vás připravili soubor praktických tipů a doporučení, které vám přijdou vhod. Prozradíme vám, jak vybrat podlahovou krytinu podle zátěže, provozu a charakteristických vlastností místnosti.


net-synergy-728x90.jpg

Plovoucí podlahy mají různé vlastnosti. Dělí se do těchto 4 tříd:

1. třída 23-AC3: Je určena do obytných prostorů s intenzivním používáním, do kuchyně, vstupní haly i na schodiště.

2. třída 31-AC3: Podlaha je vhodná do občasně využívaných komerčních prostorů, konferenčních sálů a hotelových pokojů.

3. třída 32-AC4: Podlahové krytiny do komerčních prostorů se střední mírou užívání, do čekáren, kanceláří, škol a školek.

4. třída 33-AC5: Podlahová krytina odpovídá vysokým nárokům komerčních prostor s intenzivním používáním, velkoplošným kancelářským komplexům, chodbám a učebnám.

Vybíráme vhodný materiál

K mání jsou plovoucí podlahy z různých materiálů. Nejčastěji ze dřeva a laminátu či korku.

Pro dřevěné podlahy je typický přírodní charakter, dlouhá životnost, široké spektrum dekorů a možnost snadné renovace. Nehodí se však do míst, kde hrozí styk s vodou. Oproti laminátovým plovoucím podlahám jsou dražší a méně odolné při větším provozu.

Laminátové plovoucí podlahy se obvykle vyrábí s tloušťkou 6, 7 a 8 mm, a to v různém grafickém zpracování. Podlaha může být téměř identická se vzhledem dřeva, dlažby i jiných povrchů. Oproti originálům je laminát výrazně levnější.

Pokud si stále nevíte rady s výběrem vhodného materiálu a třídy, obraťte se na profesionály z podlahářství. Rádi vám doporučí řešení, které odpovídá vašemu způsobu užití.

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net