Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Hnojiva a postřiky – kdy jsou potřeba?

Péče o vaši zahradu nespočívá jenom v tom, že se budete snažit zvelebit vaše záhony, váš trávník, nebo stromy a keře. Co totiž s dobře vypadající a samozřejmě plodnou zahradou přímo souvisí, to je i nutnost hnojiv a postřiků.

 

Ty jsou nedílnou součástí péče o vaši zahradu a právě díky nim si můžete být jisti tím, že pěstované plodiny a samotné výnosy budou přesně takové, jak jste si představovali. A pokud patříte mezi laiky v oblasti používání právě hnojiv a postřiků, pojďme si nastínit, kdy je vhodná doba na použití a jaké vhodné typy zvolit.

Péče o váš trávník

To hlavní a základní, co se týká snad každé zahrady, je váš trávník. Aby se mu dobře dařilo, musí mít půda několik základních živin, mezi které patří dusík, fosfor a draslík. Pokud je daných látek v půdě nedostatek, mohou se objevit problémy nejenom s kořenovým systémem, ale i s pomalým rozkladem takzvané travní plsti – tedy odumřelých kousků trávy. Ty je sice možné mechanicky odstranit, ale mnohem efektivnější cestou je jejich přirozený rozklad, díky kterému získá půda potřebné živiny.

Ne vždy je ale rozklad dostatečně rychlý a tak by mělo přijít na řadu hnojivo, označované jako likvidátor travní plsti. Jeho použití je více než jednoduché, jelikož stačí jeho aplikace dvakrát do roka, ideálně na jaře a také na podzim. Protože je na trhu v sypké formě, stačí rovnoměrné rozhození rukou na požadovaná místa vší zahrady. Nejlepším hnojivem v tomto směru je:

Hnojivo Agro Floria Likvidátor travní plsti 7.5kg 

Péče o pěstované ovoce

Pěstujete-li na své zahradě drobné ovoce, jako jahody, maliny, rybíz či ostružiny, neobejdete se bez dalšího typu hnojiva, které je pro tyto plodiny přímo učené. Než se dostaneme ke konkrétnímu použití, je třeba říci, že téměř veškeré malé ovoce potřebuje ke kvalitní buněčné struktuře dostatek draslíku. A právě toto hnojivo ho může rostlinám dodat.

I zde platí, že dávkování není v tomto směru nijak složité, jelikož stačí 10 – 30 gramů na jednu rostlinu. Danou sypkou směs poté stačí rovnoměrně nasypat právě do okolí oné konkrétní sazenice. Takto je vhodné půdu pravidelně vyživovat v intervalech dvou měsíců. Volbou, se kterou rozhodně chybu neuděláte, je:

Hnojivo Agro Floria OM pro jahody a ovoce 

Sklízejte za všech okolností dokonalou zeleninu

Není to jenom ovoce, ale jsou to třeba okurky, papriky, rajčata, nebo salát – tedy zelenina, kterou můžete na vaší zahradě pěstovat. I ta se neobejde bez kvalitní půdy, kterou jí jednoduše vytvoříte. Základem tohoto hnojiva by měly být takzvané sladové bakterie. Díky nim mohou jednotlivé plodiny velmi rychle vytvořit pevný a rozsáhlý kořenový systém, pomocí kterého lépe čerpají nejenom vodu, ale i další potřebné živiny.

I zde je dávkování více než jednoduché – stačí jednoduše rozhodit na konkrétní záhony a poté standardně zapravit do půdy. V ní se podstatné složky hnojiva ihned aktivují a pomohou vyživovat jak ji, tak samozřejmě i pěstované rostliny, bez ohledu na aktuální počasí. A jaké konkrétné hnojivo zvolit? Za sebe doporučujeme:

Hnojivo Agro Natura Organické hnojivo pro plodovou zeleninu

Jak si poradit se škůdci?

Jak zajistit kvalitu rostlin, ale také větší úrodu, tedy víme. Důležité je ale vědět i to, jak bojovat proti případným škůdcům. I ti se mohou na našich záhonech objevit a mechanické či ruční odstraňování nemusí být vždy tou nejlepší možnou volbou. Mnohem lepší je využívat postřiků, které na rostlinu aplikujeme ve chvíli, kdy se první škůdci objeví. Důležitým krokem, jak koupit to správné hnojivo, je identifikovat konkrétního škůdce. Mezi ty nejznámější, se kterými se můžeme setkat, patří:

  • Mandelinky – brambory
  • Mšice – rajčata, papriky, okrasné plodiny
  • Molice – okrasné rostliny
  • Obaleč – jabloně

Samozřejmě dnešní insekticidy umožní likvidovat škůdce v různých stádiích svého vývoje, díky čemuž snadno odstraníme jak dospělé živočichy, tak i případné plody, které se teprve vyvíjejí. V daném směru doporučíme výrobek Hnojivo Agro PRAKTIK Mšice – Molice STOP, které je univerzální pomůckou každého zahrádkáře, jelikož právě díky němu můžeme zlikvidovat celou škálu škůdců výše uvedených. Hodí se navíc nejenom na naši zahradu, ale i na rostliny pokojové.

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net