Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

G2 – Stavba garáže – Zvýšení studny

Abychom mohli rozhrnout hlínu, kterou nakopeme při zemních pracích při stavbě garáže, musíme nejdříve zvýšit naši studnu.


Ona to ve skutečnosti není studna, ale my jí tak říkáme. Je to jímka na dešťovou vodu, do které se všechna dešťovka stahuje. Byla to lepší a levnější varianta, než pořizovat drahou plastovou nádrž a ještě se bát, že mi ji spodní voda vytlačí.

Je vyhloubena do hloubky 4,5 metru a jsou tam naskládány betonové skruže průměr jeden metr. Čtyři metrové a jedna půlmetrovka. (Jestli se chcete podívat, jak jsme ji dělali, můžete se podívat zde.)

Když jsme ji dělali, měli jsme určitou výšku okolního terénu. Ale během stavby garáže budeme mít spoustu hlíny, kterou si rozhrneme před domem a srovnáme tak okolní terén. Jakmile ale budeme hlínu rozhrnovat, naše jímka by se najednou utopila v hlíně, takže musíme zajet do stavebnin a jednu skruž koupit.

Chtěli jsme koupit ještě jednu půlmetrovku, ale pak jsme zjistili, že váží skoro 400kg a museli bychom si na její usazení pozvat bagr. Takže jsme koupili jen 250, která i tak váží skoro 200kg, ale tu jsme schopni odvézt na vozíku a možná i složit a usadit. (Ve finále jsme museli požádat souseda, aby nám s ní pomohl. 🙂 )

V dnešním videu se můžete podívat, jak to celé probíhalo. 🙂

 

 

Příště budeme stěhovat pryč naši plechovou garáž, která nám během stavby sloužila jako stavební bouda a pak jako bouda na zahradní nářadí. Bylo to těžké loučení. 🙂

 
No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net