Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

Fóliovníky – úrodu vám bude soused závidět

Proč kupovat drahá rajčata a papriky v supermarketu, když si je můžete vypěstovat sami?! Z fóliovníku nebo pařeniště sklidíte tu nejlepší zeleninu, jakou jste kdy jedli.

Základem fóliovníku je stabilní kovová konstrukce, na kterou se natahuje pevná fólie. Ty kvalitnější jsou odolné proti UV záření a navíc pro větší odolnost mohou být protkané hustou sítí. Takovéto fólie vydrží i několik let, aniž by se poškodily.

Pokud nechcete pořizovat a nebo stavět dražší skleník, pak je pro vás řešením fóliovník Henri od firmy Home & Garden, který zahradní skleník plně nahradí. Můžete jej využít především pro prodloužení vegetačního období rostlin, které zasadíte dříve (zhruba v druhé polovině března) a sklidíte později.

foliovnik-henri-2-x-3-m

Základna fóliovníku s rozměry 2 × 3 metry vám poskytne dostatek prostoru pro pěstování chutné zeleniny i oblíbených květin. Výška je 2 metry, takže rostliny mohou v klidu růst a vy se nemusíte hrbit.

Konstrukce je tvořena pozinkovanými tyčemi, jenž zaručují stabilitu a odolnost proti větru. Kostra je potažena pevnou fólií, jenž zabraňuje pronikání škodlivého UV záření.

Pro větší odolnost je vyztužena PP sítí s oky o rozměrech 10 × 10 mm. Ta při poškození fólie zabraňuje jejímu dalšímu trhání. Spodní lem fóliovníku přikryjte zeminou. Zamezíte tak podfukování a invazi škůdců.

Pokud vám Henri připadá malý, je možné použít větší fóliovník Jerard v rozměru 2 x 2 x 4,5 m. Uvnitř fóliovníku se můžete snadno pohybovat díky ergonomické výšce 2 m. Navíc je fóliovník vybaven uzamykatelnými okny, spodním ochranným lemem a pevným zipem u oken i vchodu.

foliovnik-jerard

 

Firma Home & Garden vyrábí i další velikosti foliovníků:

Foliovník Henri 2 x 3 m (6m2)

Foliovník Jerard 2 x 4,5 m (9m2)

Foliovník Rene 3 x 4,5 m (13,5m2)

Foliovník Trace 3 x 6 m (18m2)

Foliovník Kimberly 3 x 8 m (24m2)

 

Montáž foliovníků je velmi jednoduchá. Dá se postavit během chvilky. Nevěříte? Podívejte se na video.

 

 

2 Comments

 1. jozef raník jozef raník
  16.2.2018    

  dobrý den vám prajem mal by som záujem o kupu folie 2m*4,5m a výška 2m konštrukciu mám len plachta je roztrhaná ,ak aj foliu zvlášť predávate ,vopred dakujem za odpoved .

  • admin admin
   4.4.2018    

   Dobrý den, je nám líto, ale nejsme e-shop. Nic neprodáváme, ani nic neposíláme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net