Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

161.Pokládka dlažby – 1.část

Další fáze naší stavby byla pokládka dlažby. Na začátku jsme si mysleli, že si na pokládku někoho najdeme, ale pak jsme se rozhodli, že když už jsme sami zvládli tolik činností, že určitě zvládneme i položit dlažbu.

728-x-90-seznam-1513073106.png

 

Trošku nás vystrašil náš známý, který si nechal položit dlažbu od firmy. Prý si všechno pořádně přeměřili a nakonec stanovili jeden bod, od kterého se „odpíchli“ a od něj začali pokládat dlažbu na jednotlivé směry. My jsme nevěděli, jak ten bod najít, tak jsme se rozhodli, že začneme v rohu obývacího pokoje. 🙂

 

Ale popořádku. Než jsme začali dlažbu pokládat, bylo potřeba místnost pořádně zamést, vysát vysavačem a případně očistit/zabrousit ta místa, kde se podlaha dotýká stěn. Po pokládce betonové podlahy se místy objevily drobné nerovnosti, které by nám mohly při pokládce dělat neplechu. Když se vše očistilo, podlaha se důkladně napenetrovala.

 

Muselo se čekat do druhého dne, než penetrace uschla a pak už se mohlo rozmíchat lepidlo a začalo se pokládat. Na podlahu jsme se rozhodli použít flexibilní lepidlo, které lepší vlastnosti než obyčejné. A tím spíš, že máme podlahové topení.

 

Na nanášení lepidla se používala zednická lžíce a k natažení zubové hladítko s 5mm zuby. Vybrali jsme si dlažbu o rozměru 60*30cm a rozhodli jsme se pro cca 2mm spáry. Vzhledem k rozměru dlažby jsme každou druhou řadu posunuli o polovinu dlažby, abychom neměli řadu, ale vazbu.

 

 

Toto je množství, které jsme stihli položit za jednu sobotu. Asi by se dalo toho položit víc, ale jednak jsme to nechtěli uspěchat a jednak jsme nechtěli rozmíchávat další kbelík lepidla.

 

Zde si dovolím dát dvě malé rady:

  1. Rozmíchejte si vždy tolik lepidla, abyste ho zvládli zpracovat. Lepidlo je drahé a vyhazovat zbytečně přes půl kýblu lepidla je hrozná škoda. Taky jsme si to několikrát vyzkoušeli. 🙂
  2. Pokud pracujete s flexibilním lepidlem, vždy si vše důkladně očistěte. Na pracovní ploše nesmí zůstat zbytky lepidla od zubatého hladítka-vždy lžící stáhnout. Upatlaná dlažba se musí okamžitě očistit suchým hadrem. Nářadí důkladně umýt. Flexibilní lepidlo vytvrdne na kámen a téměř to nejde očistit/odstranit.

No a příště si ukážeme další část pokládky naší dlažby. Začneme vyřezávat, objíždět futra, atd. 🙂

Líbil se vám náš článek? Dejte nám To se mi líbí nebo článek sdílejte.

 No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net