Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

124.Systémové desky

V našem domečku budou dva typy topení. Jako hlavní budou krbová kamna a jako vedlejší bude podlahové topení. Abychom mohli položit podlahové topení, necháme si nejdříve položit systémové desky.

Ten kdo tuší, že systémové desky mají něco společného právě s podlohovým topením, tuší správně. Systémová deska je vlasně další deska z polystyrenu, která má ale na sobě výstupky  pro vkládání trubek podlahového topení. Naše systémové desky mají navíc na sobě vrstvu ochranné hydroizolační fólie.

Existuje systém, kdy se trubky podlahového topení pokládají přímo na mřížkovanou hydroizolační fólii (pravděpodobně o něco levnější), ale vzhledem k tomu, že jsme dostali velmi zajímavou cenovou nabídku na kompletní podlahové topení, rozhodli jsme se, že další vrstva polystyrenu určitě nebude na škodu.

podlahové topení

 

 

 

 

 

 

 

Součástí nabídky a následně dodávky, byly systémové desky, dilatační pásy, trubky, rozvaděč topení, elektrický kotel, boiler a samozřejmě práce.

systémové desky

 

 

 

 

 

 

 

Náš dodavatel převzal klíče od domu a hned první den měl položeny všechny systémové desky v zadní části domu. Kromě systémových desek natáhli chlapi i dilatační pásy, které jednak chrání zeď před podlahovou hmotou, jednak brání hmotě před protečením do spodních vrstev izolace, ale hlavně vytváří mezeru pro tepelnou roztažnost podlahy (aby podlaha nepopraskala).

dilatační pásy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma si většinu desek složila v kuchyni a odtud je chlapi nosili do zadních místností.

systémové desky

 

 

 

 

 

 

 

Ještě před položením desek v technické místnosti, namontovala firma na zeď rozvaděč podlahového topení. Existuje i rozvaděč do zdi, u kterého jsou potom vidět jen dvířka, ale vzhledem k tomu, že my zde máme jen slabou příčku, zvolili jsme variantu na zeď.

rozvaděč podlahového topení

 

 

 

 

 

 

 

Systémové desky v přístavbě, technické místnosti a chodbě,…

systémové desky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a systémové desky v ložnici, dívčím pokoji a koupelně.

podlahové topení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do přední části domu použila firma systémové desky oranžové. Ve funkčnosti pravděpodobně nebude rozdíl, ale místnost vypadá veseleji. Toto je kuchyň,..

podlahové topení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a takto vypadá obývák.

obývací pokoj podlaha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako poslední se položily desky do předsíně a záchoda.

podlahové topení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak a máme připraveno pro pokládku trubek. Ale to si ukážeme až příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net