Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

119.Obestavba komínu II.část

V našem článku č.108 jsme si řekli proč děláme obestavbu komínu a popsali jsme si začátek stavby.  Dnes budeme v naší obestavbě pokračovat.

 

 

Skončili jsme usazením první police, která jednak zpevňuje celou naši stavbu a současně odděluje a uzavírá prostor pro dřevo. Vzhedem k tomu, že nám tvárnice přesahovaly o 5cm před komín, rozhodli jsme se pro obložení komínu z přední strany 5cm tvárnicí. Navíc jsme vše důkladně prováli a stavba tím získala větší stabilitu.

Výška další police byla dána vzdáleností od sopouchu. Nejdřív jsme si nanečisto usadili trubky a změřili si správnou vzdálenost od sopouchu, abychom jednak věděli kde bude police a aby se nám potom nestalo, že nenasadíme trubky.

Obraz1900

Aby jsme tepelně odizolovali zadní stěnu a současně zakryli budoucí spojení trubek, koupili jsme ve výprodeji jednoho hobby marketu dvě desky, které se používají pro stavbu krbu a obložili jsme s nimi dolní a zadní stěnu kolem sopouchu. Desky jsme lepili speciálním lepidlem, určeným pro tyto desky.

Obraz1901

 

Když byly desky na svém místě, přišla na řadu první trubka (koleno). Aby držela a současně byl těsný spoj, použili jsme na spoj elastický kamnářský tmel, který snáší teploty až 1200 °C.

Obraz1902

 

Do kolena jsme zasunuli redukci a do redukce slabší trubku.

Obraz1903

 

Vše jsme opět pořádně utěsnili kamnářským tmelem.

Obraz1904

 

Spojené trubky se opět zakryly nehořlavými deskami …..

Obraz1905

 

a do boční se odvrtala díra pro vyvední trubky. I zde jsme použili kamnářský tmel, který díru okolo trubky utěsnil. Ve finále se celá kostka uzavřela víkem z nehořlavé desky.

Obraz1906

 

Přední strana bílé kostky se zakryla slabými tvárnicemi a vše se opět propojilo se zakrytím komínu. Abychom měli jistotu, že nám teplo, které budou trubky vydávat, nepoškodí v budoucnu dřevěný strop, je nad bílou kostkou ještě kostka šedivá, která složí jako pojistná tepelná izolace. Něco podobného se staví i nad krbovými vložkami, když se obezdívají.

Obraz1907

 

Zde jsou dobře vidět jednotlivé vrsty zdících materiálů. Možná někdo namítne, že naše ochrana je předimenzovaná, ale sichr je sichr.

Obraz1908

 

Dalším krokem bylo usazení rohových lišt s perlinkou. Jak vnější, tak vnitřní rohy dostaly ochranu.

Obraz1909

 

 

A pak už se začalo omítat. První se natáhla levá strana obestavby.

Obraz1910

 

 

Pak se do lepidla a perlinky natáhla celá přední strana,…

Obraz1911

 

 

vnitřek polic,….

Obraz1914

 

 

a nakonec i pravá strana.

Obraz1913

 

 

No a máme hotovo. Lepidlo vše spojilo a sjednotilo a konečný výsledek vypadá velmi dobře.

Obraz1912

 

Příště nám naposledy přijede bagr a doděláme terénní úpravy. Ještě nám chybí srovnat pozemek před domem. Další práce pak už budou jen uvnitř domu.

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net