Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

110.Sítě II.část

Minule jsme se podívali, jak jsme dělali začátek přívodu elektřiny a hlavně usazení vodoměrové šachty. Dnes se podíváme na zbytek elektropřívodu a hlavně na kanalizaci a kanalizační šachtu.


Zatím co jsme dokončovali ukončení vodovodní trubky ve vodoměrové šachtě, začal bagr kopat kanalizaci.  Kanalizace šikmo kříží jak vodovodní přípojku, tak elektro přívod, ale není tak hluboko. Začíná těsně před domem kanalizační šachtou a končí u sousedova plotu, kde se napojuje na již uloženou trubku.

Po vykopání jámy pro šachtu, jsme dno vysypali pískem a chtěli jsme šachtu nasadit na přívodní trubku. Zkoušeli jsme jí nasadit jen tak, ale nešlo to. Zkoušeli jsme trubku namazat a pak dokonce zatlačit pákou, ale ani tak se nám šachtu nepodařilo natlačit na trubku. Nakonec jsme se domluvili s panem bagristou, aby nám do šachty strčil lžící. Pro jistotu jsme tam dali prkno a pan bagrista nám ukázal hodinářskou práci. Během okamžiku byla šachta na svém místě.

Než jsme položili trubky a propojili celý systém, bagr vykopal celý výkop pro elektrický kabel. Od křížení až k pomníčku, a pak ještě kousek od pomníčku k bráně, abychom měli připravený přívod pro elektrický pohon pro bránu. Chránička s kabelem se položila a výkop se hned zasypal.

Mezitím jsme celou kanalizaci zasypali pískem, protože písek slouží jako ochrana trubek před poškozením. Pak jsme museli nasadit prodlužovací hrdlo na šachtu a dostali jsme se do podobné situace, jako když jsme usazovali samotnou šachtu. Hrdlo má gumové těsnění a neměli jsme sílu to tam natlačit. Opět jsme požádali pana bagristu o pomoc a hrdlo bylo během okamžiku na svém místě.

Pak už se jen šachta a celá kanalizace zasypala hlínou. Trošku jsme i dosypali k pomíčku, abychom to tam měli v rovině. Pak už jen bagr přestěhoval náš „kamínek“, který jsme vykopali při hloubení základů, a dal ho na jiné místo, aby mu při dalších pracech nepřekážel.

No a příště si ukážeme, jak jsme dělali jímku na vodu.

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net