Informace o stavbě domu, bydlení a zahrádce. Spousta nápadů, návrhů a inspirací.

109:Sítě I.část

Nastal den D, přijede nám bagr. Čeká nás spousta práce. Je potřeba udělat sítě – elektřinu, vodu, odpady, dodělat drenáž a svod dešťové vody, a vykopat jímku na dešťovou vodu.


Byli jsme domluveni na osmou raní, ale my jsme přijeli na domeček už něco po sedmé. Nafotili jsme současný stav, protože po zásahu bagru se už tyto záběry nebudou nikdy opakovat. Vše se změní. Vše bude rozkopané, tráva téměř zmizí, hromady se rozhrabou. Všechno bude jinak.

Již před pár dny jsme sehnali a nechali přivézt betonové skruže na jímku, a sami jsme si přivezli kanalizační a vodoměrovou šachtu. Tu také dnes osadíme.

Bagr přijel přesně na čas. Pan bagrista si s sebou přivezl tři druhy lžící: úzkou na výkopy, širokou na jámy a ještě širší (svahovku) na srovnávání terénu. Po prohlédnutí stavu a předání informací se bagr pustil do práce.

První se musela vykopat část výkopu pro elektřinu, protože je v nejvzdálenějším místě, za rohem domu, a po dalších výkopech by se tam bagr nemusel dostat. Udělala se opravdu jen část před dům. Do připraveného výkopu jsme položili červenou chráničku, ve které jsme měli už protažený kabel přívodu do domu, kabel na HDO (pro spínání nočního proudu) a slaboproudý kabel pro budoucí zvonek, vrátného a pro ovládání brány.

Bagr pak začal kopat přívod pro vodu a jámu pro vodoměrovou šachtu. Když byla jáma dostatečně hluboká, nasypal bagr do jámy písek, aby se šachta nepoškodila. Písek se udusal, uhrabal a bagr šachtu spustil do jámy. Po srovnání se šachta zapískovala, aby se nepohnula a  se dokopal zbytek výkopu pro vodu. Pro uložení černé trubky na vodu, jsme opět použili červenou chráničku a pískové lože. Trubku jsme protáhli do šachty a výkop se začal zasypávat. Za pár dní přivezeme beton a šachtu zabetonujeme, aby se nám nepohnula a nebo nevyplavala.

Příště se podíváme na výkop kanalizace a na usazení kanalizační šachty.

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net